Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Eladtam egyik autómat 2018...

Eladtam egyik autómat 2018 őszén. Én ahogy kell, bejelentettem hogy eladtam, az okmányiroda nyugtázta. Mai napon kaptam egy levelet Csehországból, gyorshajtás miatt. Nyilván nem fogok fizetni, de mi a teendő?

Figyelt kérdés
2021. jan. 12. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Jelezni az okmànyiroda felé. Màsolatot elküldeni a nyugtànak. Adásvételi megvan? Annak is a másolatát küld el.


Még az is lehet, hogy jól kitalált átverés.

2021. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
70%
menj be okmányirodába és mutasd meg az időpontot amikor eladtad az adásvételin a csekkel együtt
2021. jan. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Gyenge bepróbálkozás lehet. Azt vizsgáld meg, honnan, milyen levél jött, miféle gyorshajtásról. Amúgy nem az okmányirodának kell bizonygatnod hogy eladtad, hiszen ezt már megtetted.

Hanem affelé aki követel pénzt tőled. De ha kamulehúzó, akkor ne add ki az adataidat okmányaidat neki, mert semmi köze hozzá. Azt sem tartom kizártnak, hogy az új tulaj akar lehúzni. Vagy az annál is újabb.

2021. jan. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendes ajánlott elsőbbségi levél, két oldal, az egyik az eredeti cseh nyelvű határozat, a másik meg a magyarra fordított. Konkrétan benne van hogy hol/mikor mennyivel mentem, és mennyi volt a megengedett. 1500 cseh korona a bünti. Viszont én még az életembe nem voltam arra felé nemhogy kocsival, hanem sehogy se... Mind1, írtam nekik vissza mailt hogy rossz helyen keresgélnek...
2021. jan. 12. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele. Nem a te dolgod.

Ha nagyon jó fej akarsz lenni, küldesz egy válaszlevelet, amiben leírod,hogy nem a te tulajdonod az autó.


Ha nem csinálsz semmit, akkor se történik semmi. Ha a Cseh állam megpróbálná behajtani rajtad, akkor az a magyar rendőrséghez kerülne, ahol meg látják, hogy te nem vagy tulajdonos.


Szóval nem kell aggódni.

2021. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!