Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Láthatósági mellény kötelező...

Láthatósági mellény kötelező viselésénél (városon kívül biciklivel) mindegy a hatóságnak hogy citrom vagy narancssárga színű?

Figyelt kérdés
szóval nem fognak csak azért megbüntetni mert nem a klasszikus citromsárga és nincs a legjobb állapotban?
2021. szept. 29. 10:00
1 2
 11/13 Alex Fly ***** válasza:

@9: szintén KRESZ 1.függelék III. rész k) pont...

"Fényvisszaverő mellény (ruházat): az MSZ EN 471:2003. számú szabványban meghatározott követelményeknek megfelelő mellény vagy ruházat."

2021. szept. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
még nem próbáltam hátizsákkal, de akkor értelemszerűen kívülre venném (bár az enyémen is vannak ilyen visszaverő kis részek) csak problémás lenne az összekapcsolás nyilván, de én is láttam már webshopokat ahol direkt ilyen neonsárga és fémcsíkos pólókat árultak alternatívaként ak inem akar mellényezni
2021. szept. 30. 17:44
 13/13 anonim ***** válasza:

Eleve fényvisszaverő boka- és karpántot hordok, de amikor előírja a KRESZ, felveszem a kukásmellényt is, na nem a hasznossága miatt, csak hogy senki ne vakogjon emiatt.

Úgyis tudom, nem ezekről a kis izékről visszaverődő fény miatt fognak észrevenni a közlekedőtársak, hanem sokkal korábban a kellően erős lámpáimat látják meg.

És igen, előfordult már velem, hogy sötétben érkező hirtelen záporban kirángattam a táskámból az esőkabátot, örültem, hogy hamar bele tudtam bújni, és már mentem egy ideje, mire ráeszméltem, a kukásmellényre vettem.

Szóval szerintem a célszerűségi sorrend 1: jó, erős világítás elöl-hátul, 2: fényvisszaverő olyan testrészre, amin nem takarja ki a csomag, az esetleges kiegészítő ruházat, 3: fényvisszaverő a biciklin elöl fehér, hátul piros, küllőre sárga, 4: ezek után jön a rohadt mellény, mer' köll.

2021. okt. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!