Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ittas vezetésért bevonták a...

Ittas vezetésért bevonták a jogosítványom, a véralkohol szintem 1,22 volt, illetve neki mentem egy villanyoszlopnak is ami kidölt. Mennyi időre veszik el a jogsim kb, illetve milyen bírságra számíthatok?

Figyelt kérdés

2021. nov. 29. 10:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

(↑ 9/ [2021. nov. 29. 15:50], 10/ [2021. nov. 29. 16:08]


Ember! Ez azt jelenti, hogy eltiltanak a vezetéstől = elveszik a jogosítványt (hogy ne legyen az eltiltottnál, hogy tudatosuljon benne, hogy engedély nélkül vezet), de nagyon-nagyon ritka esetben örökre.


Az ügyvéd bírósági gyakorlati általános esetek mértékét írja.

Ha csak szabálysértési mértékű az ittasság (0,50 gramm/liter véralkohol-, illetve 0,25 milligramm/liter levegőalkohol-koncentráció alatti érték), akkor szabálysértési hatóság folytatja le az eljárást, ők 1 hónaptól 1 évig tartó eltiltást alkalmazhatnak (ha úgy tetszik, ennyi időre elveszik a jogosítványt). ← Szabálysértési tv. Az ügyvéd gyakorlatból írja, hogy 6-12 hónapot szoktak alkalmazni, arra lehet számítani.

A fenti koncentrációkat elérő, vagy meghaladó esetekben bíróság állapíthatja meg az eltiltás mértékét: 1 évtől 10 évig terjedhet. ← BTK. Az ügyvéd ezért írta, hogy minimum 1 éves; azt már nem írta, hogy 10 évig terjedhet. (Ha úgy tetszik, 1-től 10 évre vehetik el a jogosítványt.)

És ő is másik lehetséges esetként írja, hogy örökre szól az eltiltás. Nem is lehet úgy érteni a szövegét, hogy 1 év fölött örökre.)

2021. nov. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Vortrex ***** válasza:
Akkor nem értem mit nem értettél az 5. válaszomban?
2021. nov. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Vortrex ***** válasza:

"Ha határozott időre – legyen az akár több év is –, akkor visszakapja az engedélyt, nem érvénytelenítik. Annyi, hogy akkor lehet, hogy kell új egészségi alkalmasságit csináltatni, mert az lejárhat addigra, akkor újat kap."


Totál hülyeségeket hordasz itt össze ember, miről beszélsz ? Döntsd már el mit mondasz

2021. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Vortrex ***** válasza:
0%

Leírom részletesebben:


-Ha 3 hónapra vonják be, akkor utána visszaadják

-Ha 6 hónapra vonják be, akkor utána visszaadják

-Ha 12 vagy több hónapra vonják be, akkor utána nem adják vissza, érvénytelenítik (elveszik), és újra le kell vizsgáznod, plusz járhatsz továbbképző tanfolyamokra.


Ez a különbség a jogosítvány bevonása és elvétele között. Ez nem jelenti azt, hogy örökre nem szerezhetsz jogosítványt, de amid volt azt már nem kapod vissza, mi olyan bonyolult?

2021. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Vortrex ***** válasza:
48%
Csak hogy teljes legyen a sztori, ha fél év múlva az ügyészség elrendeli a 2 év vezetéstől való eltiltásodat (amit valószínűleg el fog), akkor innentől számítva még két és fél évig nem is kezdhetsz új vezetői engedélyt szerezni, ugyanis egy év eltiltás és afölött ugrott a jogsi, ezt ennél jobban nem lehet elmagyarázni. Ráadásul ez idő alatt kötelező közlekedési utánképzésre kell majd menned, ami fizetős és te állod, ez alsó hangon 40 ropi. Ha ez nem volna elég, még egy 2-300.000Ft-os bírságra is számíthatsz, sőt az ügyészség eljárási-, nyomozási költségeit is rád verik, ami szintén egy 100.000Ft körüli tétel. Ezekből le lehet faragni egy kis közmunkával, de érdemes lesz elkezdened spórolni rá.
2021. nov. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Hülyeséget írtok..1 vagy 2 év...

Bíró függő... és ügyvéd...

Mindenestre ha majd eljön a tárgyalás,már ha lesz?!.akkor könyörögni kell a bírónak és gyüjtsd be az összes papírokat,hogy: munkádhoz kell a jogsi,anyukádat szállítód,gyerekeket stb...MINDENT!!!...

Ha szerencséd van,kategória eltiltást kapsz,jármü fajtára.

Imádkozz,hogy ne legyen bírói meghallgatás,ugyanis akkor kiajánlanak egy büntetést(itéletet),kell vagy nem alapon...ha estleg nem fogadod el,akkor jön a tárgyalás.

Ügyvéd nélkül ne menj sehova,még a rendőrségre se,mikor felveszik a jegyzőkönyvet.(Jó tanács: ha nincs ügyvéded..netes ügyvéddel ne menj,probálj ismerős által szerezni ügyvédet.)

Nem lesz egyszerű,mert sok volt a pia.

Sok sikert!.

Ui: Írd meg légyszí mi lett a vége. Köszi!.

2021. dec. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
72%

Vortrex, te honnan veszed azt, hogy újra kell vizsgázni?

Először azt hittem, hogy a vitátokban csak szóhasználati különbség van a jogosítvány elvétellel kapcsolatban (az eltiltás idejére 1 hónapos eltiltás esetén is elveszik az eltiltottól), de aztán a részletezésedből kiderült, hogy te azt állítod, hogy 1 évnél hosszabb eltiltás esetén érvényét vesztik a korábbi gyakorlati vizsgák, és újra kell vizsgázni.

Ilyen nincs. Egyetlen jogszabályban sem tudsz ilyet mutatni.

Magyarországon nem is lehet új vizsgát tenni egy kategóriából sem. Vagy azért, mert nincs véglegesen eltiltva (akkor érvényes a gyakorlati vizsgája), vagy azért mert véglegesen el van tiltva (akkor ezért nem.)

Az érvényes vizsga ellenére sem lehet vezetni két esetben: 1.) az eltiltás alatt, 2.) bizonyos járműféleségek kivételével akkor sem, ha nem érvényes az orvosi alkalmassága. De, az érvényben levő érvényes vizsgája alapján bármilyen hosszú eltiltás után visszakapja az engedélyét (ha lejárt közben az orvosi, akkor új orvosival nem azt adják vissza, és másikat kap.) És szintén az érvényes vizsga alapján a lejárt orvosi alkalmasság esetén is lehet új jogsit igényelni, ha bemutat érvényes orvosit.

Lejárt orvosi esetén bármekkora szünetet lehet tartani, nincs következménye. Eltiltásnál nem mindig elég az eltiltási időnek eltelnie, hat hónapot meghaladó eltiltás esetén és ittas vezetés miatti bármilyen időtartamú eltiltás esetén utánképzésen kell részt venni, annak az igazolása is kell a visszaadáshoz. Az utánképzés az eltiltás alatt is végezhető, javasolják is, mert így nem késik miatta a visszaadás.

De olyan, hogy adott hosszúságú eltiltás után végleg bevonják a jogsit és újra kell vizsgázni, nos, olyan, nincs. Sem a közúti közlekedési törvényben, sem a szabálysértési törvényben, sem a BTK-ban, sem az okmányok kiadásáról, érvényességéről szóló kormányrendeletben. És, másutt sem. Újra vizsgázásról egy szót nem ejt a 9-es válaszodban bizonyítékul linkelt ügyvédi tájékoztató sem.

2021. dec. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Sziasztok.Kérdésem lenne!Segítsetek.Vasárnap hajnalban elég ittasan belementem egy árokba és fejtetőre fordultam mert egy kanyarba kisodrottam.A kocsiból hívtam a segélyhívót mert mert nem tudtam kiszállni mert a biztonsági őr be volt kötve és annyira beszorult az ajtó is..A tűzoltók kiszedték és a mentő bevitt a kórházba.Vért vettek stb..A kérdésem az,milyen büntetésre számíthatok.Mennyi pénzbüntetésre?A jogsi nem érdekel!Sokkolt minden és még szerencse senkiben,semmiben nem tettem kárt!Teljesen idegileg ki vagyok..Hogy tehettem ilyent?Mért voltam ilyen buta?Nem ismerek magamra.20 éve van jogom soha nem csináltam ilyent..Gusztustalan vagyok..Szégyen!Kérem annak a válaszát aki volt így és kérem írja meg hogy mire számíthatok..Köszi elöre is!Neharagudjatok.Sziasztok.
2023. márc. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Szia,

Nekem végül 1 évre vonták be és nem kellett újra vizsgázni +200.000 az oszlop +200.000 a bírság.

2023. okt. 30. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!