Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha valaki reménytelen eset...

Ha valaki reménytelen eset azt meg mondja az autós oktató vagy vetetti vele az órákat a végtelenségig?

Figyelt kérdés
Én eddig 39 órát vezettem de még nem tudjuk sajnos mikor lesz vizsga. Sajnos mindig akadnak hibák és így nem visz el. 11 óra meg még nincs le vezetve. Szóval összesen eddig 50 órát vettem 350 ezret költöttem kb. Abból 39 órát vezettem csak le mert valami mindig történik pl beteg lett az oktató legutóbb. Na mindegy, a kérdés lényege az lenne hogy már nem is vagyok benne biztos nekem való ez az egész. Nem tudom mennyire óra kell még vagy egyáltalán képes vagyok e le vizsgázni. Ha valaki reménytelen azt megmondja az oktató? Mert én már szerintem jobban járnék ha megmondana, ha ez az eset áll fent mint hogy még több pénzt tegyek ebbe bele. Bár szeretném befejezni ha nem vagyok reménytelen az tény, ő lát engem kívülről szakmai szemmel csak látja mi a helyzet. Nem?

2022. febr. 13. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg kellene próbálni a vizsgát


Lehet hogy menni fog és az oktatód egyszerüen csak egy pénzsóvár tetű és direkt szedi le rólad a pénzt mert látja hogy bizonytalan vagy magadban


Ha nem bízol az oktatóban, érdemes lehet oktatót is váltani...


De a legfontosabb hogy bízz magadban!

2022. febr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

50 óra körül van az átlag, ami azt jeleni, hogy vannak, akiknek kevesebb gyakorlás is elég a sikeres forgalmi vizához, de vannak, akiknek annál is több, 60-80 óra gyakorlás után vizsgáztak le.


Az oktatók 10-15 óra gyakorlás után már sejtik, ha valaki reménytelen eset, és általában meg is szokták mondani, van bőven tanuló, semmi érdekük nincs abban, hogy olyan tanulót oktassanak, akiről ők sem hiszik el, hogy le tud vizsgázni.

2022. febr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt én is olvastam valahol hogy az 50 óra az átlag. De sokan meg azt állítják magukról le vizsgáztak 30 órával azonnal.
2022. febr. 13. 10:23
 4/11 A kérdező kommentje:
Bár tudom ember függő.
2022. febr. 13. 10:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#3#

Az is ember függő, hogy mennyire őszinte az illető.

Valóban vannak olyanok, akiknek elég a 30 óra, de nem ők vannak többségben, és az se mindegy, hogy van-e lehetőség "sunyiban" is gyakorolni a család autójával.

Budapesten, Debrecenben, Szegeden komplikáltabb lehet a forgalmi vizsga is, mint Siófokon, pláne, ha az illető a várost sem ismeri.

2022. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
39 óra nem olyan sok, én 65 körül vezettem. Tök mindegy másnak mennyi kell, nekem lassabban mentek a dolgok (ezt tudtam is, hogy nem fog egyszerűen menni nekem). Egyébként szerintem az én oktatóm meg volt róla győződve, hogy sosem kapok jogosítványt, aztán másodjára mégiscsak levizsgáztam. Egyébként korrekt pasi volt, mondani nem mondta, csak gondolta... Egyébként én úgy voltam vele, ha már ennyi pénzt beleraktam, akkor azért megpróbálok levizsgázni. Szoktam vezetni amúgy, de nem különösebben szeretek.
2022. febr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Én speciel már jogsi nélkül is rengeteget vezettem, mégis megbuktam egyszer, ami miatt vetettek velem még órákat, s végül 36 óra volt az amiből jogsim lett.


Az 50 óra viszont simán kell, ha előtte sose vezettél+ 😁

2022. febr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez oktatótól függ, de nem hinném, hogy olyan gyakori lenne a reménytelen eset.
2022. febr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanám azt hogy egy autóvezetésnél valaki reménytelen eset, ha Pistike 8 általánosával tud autót vezetni akkor bárki más is meg tud tanulni.

Sok múlik a saját motivációdon, az oktatódon és hogy mennyit vezettél eddig.

Én pl szenvedtem a kuplungal még egy darabig miután meglett 2. alkalomra a vizsga. Mostanra viszont levezetteb 200 ezer + kmt, vezettem jégen, hóba, szerpentínen és nagyvárosban probléma nélkül.

2022. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

39 óra édeskevés egy teljesen kezdőnek, pláne Pesten. Max akkor gondold ezt, ha mondjuk még mindig nem tudsz elindulni a kocsival vagy nem veszed észre a piros lámpát...

Egyébként az én oktatóm pl elküldött egy idősebb (60 feletti) hölgyet, ő 60 valahány óra után sem tudott fejlődni szinte semmiben, hiába igyekezett nagyon.

Más, ha valaki levezet akár 100 órát is, de elkezd fejlődni, még ha lassan is meg más, ha valaki feleennyi idő alatt nem mutat semmilyen javulást. Bár oktatóm szerint az ilyesmi amúgy nagyon ritka, sokkal inkább az áll ilyenkor a háttérben, hogy a tanuló nem is akar megtanulni vezetni, leszarja vagy épp elvárja, hogy a jogosítvány és a hozzávaló tudás majd megterem magától az okmányirodában, neki nem kell figyelnie, rendszeresen járnia meg ilyenek. Volt nála olyan is, aki havi egyszer-kétszer ment és háborgott, hogy mi az, hogy egy év után sem mehet még vizsgázni, miközben épphogy levezette a 30 órát óriási kihagyásokkal.

2022. febr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!