Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikor vagyok túl közel illetve...

Mikor vagyok túl közel illetve messze egy kocsitól párhuzamos parkoláskor? Mik azok a pontok amiket figyelembe kell venni?

Figyelt kérdés

2022. júl. 12. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Nagyjából arra, hogy mindkét oldalon ki lehessen nyitni az ajtót. Ezesetben a melletted álló kocsikba is ki/be tudnak szálni.
2022. júl. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Párhuzamos parkolást kérdeztem tehát padka mellé. A kérdés, hogy elől-hátul mi az a pont mikor túl közel vagy messze vagyok.
2022. júl. 13. 05:51
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
kérdező! Olvasd el a kiírásod. A válaszoló abból indult ki, úgy válaszolt. Ugye nem érted?
2022. júl. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Ne értetlenkedjetek, funkcionális analfabéta szegény, de logikus, hogy párhuzamos parkolásnál előtte és mögötte van autó.


Kérdező,

nincsenek egyetemleges szabályok és pontok. Minden autó más. Ökölszabályként a két vonal közötti terület kezepére állj (hosszirányban), ha ilyen nincs, akkor pedig a két autó közé középre. Ha az a kérdés, hogy mekkora helyre állj be egyáltalán, akkor pedig, ha 2-3 manőverezéssel be tudsz állni, akkor ki is fognak tudni állni akik előtted, mögötted állnak. szóval ok.

2022. júl. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Minden kocsi más.

Ha bizonytalan vagy, kiszállsz és megnézed, vagy ha van utasod akkor kiszállítod mutogatni.

Aztán majd megszokod.

Idegen vagy új autóval senki nem tud centizni, meg kell szokni.

2022. júl. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Egy csomagtartó nyitasnyi, pakolásnyi helyet érdemes hagyni elöl-hátul, mobdjuk 60-70 cm, ha a két kocsi közé le tudsz guggolni hosszában, az bőven jó.

Persze vannak zsúfolt helyek, ahol 2-3 tilitolizással áll be mindenki, ott kb annyi hely van az autók között, hogy épp átfér egy gyalogos. Ott semmi garancia, hogy elég sokszor koccolnak is.

2022. júl. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Van, amit nem tudsz befolyásolni. Szépen beállsz, kellő helyet hagyva a kocsi előtt és mögött, büszkén nézed, hogy milyen jól sikerült, aztán jön a meglepetés, mikor visszatérve indulni akarsz, mert kicserélődött az autó előtted, vagy mögötted, és jól leszűkült a hely. Például, mert az eléd beálló úgy gondolkodott, hogy inkább maga előtt hagy jóval nagyobb helyet. Rossz esetben meg még egy jó hosszú autó préselte be magát szorosan mögéd.
2022. júl. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az autóban ülve párhuzamos parkolás közben hogyan tudom meghatározni, hogy a hátam mögött parkoló autóhoz mennyire állhatok közel? Mit kell látnom az AUTÓBÓL, hogy ne menjek neki? Mondjuk ha a mögöttem állónak eltűnik a motorháztetője akkor pont jó? Egyszerűen ennél konkrétabban már nem tudom megfogalmazni... 😫
2022. júl. 13. 14:46
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8: mondom hogy ilyen nincs, eleinte óvatos vagy, minden parkolás után kiszállsz és megnézed mit alkottál,.aztán megtanulod.
2022. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon más a hátra látás a különböző autókból, és azokon belül is eltérő magasságú vezetők esetén, hacsak nincs ülésmagasság állítási lehetőség.

Körülbelül, semmit sem látsz abból, hogy hol az autó vége; igen eltérőek a mögötted álló autók elejei is. (Nem vigasz, de azt se látod, hol a te autód eleje.) Ezen segít a tolatóradar, esetleg néhány oktatóautónál használt "betétes" külső visszapillantó tükör.


Igen, az van, amit a 9-es válaszban olvashatsz.


Jónéhány tíz év óta vezetek aktívan, de szoros helyzetben néha azért meglepem magam, ha kiszállás után megnézem, hova juttattam az autót. Még érinteni sem érintettem más autót, fát, falat, magas szegélykövet stb., de előfordul olyan pici hely, hogy azért az már szinte nincs is. Vagy akkora, hogy azért azt, nem akartam.


(Egyébként, olyan oktatónál tanultam, akitől sokan menekültek, mert az első két órában csak a tanintézet előtti parkolóban mentünk néhány métert előre, hátra, hogy tanuljam a pedálkezelést. Aztán sok óra volt a rutinpályán – akkor még vizsga része volt –, ahol pl. egy saroktolatásnál eleinte félméterenként kézifék, kiszállás, autó körbenézegetés volt. Egész másképp gondoltam arra, hogy hol van az autó, mint előtte. És nem azért, mert attól kezdve láttam akár az elejét, akár a végét.)

2022. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!