Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amikor tanultál vezetni volt...

Amikor tanultál vezetni volt hogy élet veszélyes helyzetet teremtetél mit szólt az oktató?

Figyelt kérdés

2022. aug. 29. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Én nem okoztam életveszélyes helyzetet, de nem is hiszem, hogy ilyesmi gyakran előfordul.

Különben azért kérdezed, mert veled ez megtörtént?

2022. aug. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem volt.
2022. aug. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Azért van ott az oktató, hogy ilyen ne történhessen. Tudod, nála is vannak pedálok, eléri a kormányt, rádszól mielőtt hülyeséget csinálsz stb...
2022. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Az oktató közbeavatkozik, és megkérdezi a tanulót, hogy is gondolta, tanuljon az esetből, ilyet többé ne csináljon... és a tanulók többsége tanul is belőle.

Az nem életveszélyes helyzet, csak lehetett volna, ha az oktató nem avatkozik közbe.

Olyan nagyon sok tanulóval megesik az oktatás során, pl ki akar hajtani a főúton érkező elé, gyalogost nem vesz észre, stb.

Azért gyakorol, hogy tanuljon, és a hibákból lehet a leghatékonyabban tanulni, olyankor az oktató általában szóvá is teszi, hogy jegyezze meg, olyat ne...

Ha valaki valóban veszélyes helyzetbe kerül, ott vagy az oktató is hibázott, vagy esélye sem volt közbeavatkozni.

A tanulóknak el szokták mondani, két eset van, amit kerüljenek a gyakorlás során: a hirtelen kirmánymozdulat, és a hirtelen fékezés - ott nincs lehetőség, idő a közbeavatkozásra (ezért is fogják meg a kormányt, ha rizikós helyhez közelítenek)

Baleset tanulóautóval is szokott történni, sokszor nem is az abban ülők hibája miatt. A baleset még nem feltétlenül jelent életveszélyes helyzetet, de ki örül az anyagi kárnak?

2022. aug. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én ma egy be láthatatlan kereszteződésében majdnem ki mentem a busz elé, két nap múlva meg vizsga. Most jól le égettem magam. Ilyen hülyeséget még nem csináltam. Szerintem már az ideg is az agyamra megy most meg lesz vagy sem. Valamiért nem tudok annyira jól koncentrálni.
2022. aug. 29. 16:44
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, hogy egy kicsit túldramatizálod a helyzetet a vizsga miatt, és nem is volt az eseted olyan életveszélyes?

Inkább nyugodj meg, mert csak úgy tudsz odafigyelni.

Minden rendben lesz, szurkolok!

2022. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

#5#

Mit szólt hozzá az oktatód?


Érdekes, vagy inkább szinte törvényszerű, hogy meglepően sok tanulóval fordul elő, hogy a vizsga előtti napokban valami súlyos hibát csinál.

Ennek oka lehet egyrészt, hogy kezdi elhinni magáról, hogy már jól vezet, hisz nemsokára vizsgázik.

Másrészt tudat alatt a vizsga miatt már ottjárnak a gondolatai, nem koncentrál, figyelmetlen.

2022. aug. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6. Köszi.


7. Hát ideges volt. De nem lett belőle semmi szerencsére

2022. aug. 30. 21:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Már levizsgáztál, ugye?

Hogy ment, sikerült?

2022. szept. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Én is csináltam hülyeségeket, szégyeltem is magam érte, meg is könnyeztem hisz nem akarok én bajt okozni. Egyszer nem láttam az elsőbbségadás táblát egy bokortól, másodszor meg majdnem nekisoroltam egy másik autónak, mert nem mértem fel kellőképpen a szitut.

Átgondoltam a dolgokat, stb. Igazából majdnem minden tanulónál vannak kezdeti hiányosságok, kinél több, kinél kevesebb, senki nem Mercivel tolat ki az anyjából.

Nekem nehéz volt felmérni bizonyos helyzeteket, mikor hogy döntsek, de ezeket átbeszéltük és sokat kérdeztem.

Szerencsére azért vannak ezek az órák, hogy tanuljunk ezekből a hibákból.

2022. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!