Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Régebben azt hallottam, hogy...

Régebben azt hallottam, hogy Budapesten több a taxi mint New York-ban. Ez tényleg igaz lenne?

Figyelt kérdés
Én nehezen tudom elképzelni.Sőt,szinte kizártnak tartom.Bár még csak képeken,videókban láttam,de azok alapján NYC-ben több a sárga expressz,mint a civil forgalomban résztvevő járművek összlétszáma!
2008. dec. 22. 09:46
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt az, hogy több taxit látsz, mint civil járművet az azért van, mert NY belvárosában nincs parkolóhely, illetve, ami van, az méregdrága. Nem járnak saját kocsival, csak gyalog, tömegközlekedéssel meg taxival.

Másrést valószínűleg azt haléottad, hogy relatíve több Budapesten a taxi, ami igaz is, mert NY-ben van tizenegynéhány ezer sárga taxi, budapesten meg van 7-8e mindenféle. NY lakossága kb. 8 millió (agglomeráció népessége majdnem 19 millió fő), míg Budapesté kb. 2 millió fő.

2008. dec. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!