Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha az ember neki tolat egy...

Ha az ember neki tolat egy autónak, a saját autója is feltétlen sérül?

Figyelt kérdés

A fehér autómmal nemrég parkolás közben neki tolattam egy sötétkék autónak - meghúzni biztos nem húztam, mert csak egy pici koccanás hallatszott, más nem.

Miután beálltam, megnéztem, hogy történt-e sérülés. A kék autó lökháritóján volt egy fehér, kb kör alakú folt (csak fehér körvonal) és ugyanazon az oldal, elől karcolás nyomok voltak, mig az enyémen semmi. Sem egy karcolás, sem egy horpadás vagy festék nyomok. Emiatt azt monták, hogy több, mint valószinű, hogy nem én voltam, ne hagyjak adatokat, ne fogjon a másik egy balekot, akire rákenheti a balesetet.

Vélemény?



2022. okt. 10. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjál csak szépen adatokat, ha már nekitolattál valakinek.
2022. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy a tiéden nem látszik.


Te meg nekimentél. Úgy korrekt, ha vállalod a felelőséged. A kárszakértő meg tudja mondani, hogy attól lett-e.


Amúgy a biztosításodnak tök mindegy mennyit fizet ki a javításra.

2022. okt. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne hallgass rájuk. Simán sérülhet, de nem is ez a lényeg. Bárkivel megesik az ilyen. Ismerősöm 20-on x éve vezet tűzoltóautót, remek sofőr sosem volt balesete de egyszer valahogy ő is összehozott egy ilyen tolatást, na bumm.


Lelkiismeret furdalásod lesz ha nem hagyod ott az adataidat, annyit nem ér ez. Neki tolattál, sérülést is felfedeztél. Én tuti hogy hagynék adatokat.

2022. okt. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hagyj elérhetőséget, attól, hogy nem látszik a sérülés, még simán lehet több százezres kár (lökhárító, lámpák fülei törhetnek, stb.) a másik az, hogy nem tudhatod volt-e az autóban dashcam, amibe beletolattál, be volt-e kamerázva a parkoló, egy rendőrségi ügy többe kerül és jóval több idő ráfordítást igényel, mint egy sima biztosítós ügy.
2022. okt. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!