Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ebből a szabályszegésből, és...

Ebből a szabályszegésből, és az azt követő eseményből lehet bármilyen problémám?

Figyelt kérdés

Nemrég egy olyan helyen kerékpároztam ahol tábla tiltja. Mentségemre szóljon, hogy csak egy kb. 2 km útszakaszt vettem igénybe és amúgy kellett volna úgy 20 km-t kerülnöm a célpontomhoz.


A tilos útszakaszt nagyjából eseménytelenül teljesítettem úgy 4-5 perc alatt, ez alatt két kocsi ment el mellettem: egy rendőrautó és egy középkategóriás, 10-15 éves kocsi. Mind a kettő simán kikerült, a rendőrök nem foglalkoztak velem.


Rövidesen mind a hárman megálltunk a közeli kisváros bejáratánál található benzinkúton, a sofőr tankolni, én meg a rendőrök vásárolni. Itt a sofőr magából kikelve nekirontott a rendőröknek (persze csak verbálisan, heves gesztikulációk közepette), hogy mit képzelnek, amiért nem büntetnek meg engem, bezzeg őt igen, amikor városban 55-tel ment, ezek a biciklisek feltartanak mindenkit, meg fejükhöz vágott még pár sérelmet, aminek inkább a politikához van köze.


A rendőrök tisztelettudóan, de erélyesen elküldték melegebb éghajlatra, mire az úr megfenyegette őket hogy panaszt tesz ellenük a főnőküknél akit amúgy ismer.


A kérdésem az lenne, hogy ha tényleg beváltja a fenyegetését, akkor van félnivalóm? Pl. elrendelheti-e a vezető vagy felettes rendőrség, hogy utólag szabjanak ki rám bírságot? Adataim közül semmit nem kértek el, de pl. kamerák alapján beazonosíthatnak?


2022. okt. 11. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanmár.
2022. okt. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrségnek kisebb gondja is nagyobb, minthogy ilyen pojácákkal foglalkozzon. Majd két hónap múlva kap egy levelet, miszerint "beadványát köszönettel vettük, a rendőrség elkötelezett a közlekedési szabályok betartatása iránt, a bejelentésében foglaltak kivizsgálásra kerülnek, a vizsgálat eredményétől függően megtesszük a szükséges intézkedéseket".
2022. okt. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha a mérges autósnak van valami nagyfejes haverja, akkor van rá esély, de mivel szidta a kormányt, így ez nem valószínű.


Szerintem nem kell aggódnod.

2022. okt. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha akkor és ott nem igazoltattak, akkor azt se tudják ki vagy...
2022. okt. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Ez a múltheti sztorid inverze? 😂
2022. okt. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jah persze holnap reggel meg már a TEK-esek fognak menni hozzád.

Meg biztos azért büntették meg mert 55-el ment 😃 nyakam rá, hogy volt az 65 is, ha nem több.

Jah én meg a coop előtt elf baroztam a múltkor, amikor két rendőr jött egy zacskó kiflivel a kezében velem szembe. Most ha kamera van akkor biztos engem is megbüntetnek és visznek reggel a börtönbe. LoL ne legyél már ilyen fosos szerinted ki a rákot fog ez érdekelni?

2022. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, a TEK töri majd rád az ajtót.
2022. okt. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2022. okt. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
De jogos lenne a büntetés.
2022. okt. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

#9 Nem, nem lenne jogos.


A biciklis tiltások miatt is áll a magyar közlekedés mélyen a Balkán szintje alatt.


Aki ezek ellen lázad, az szabadságharcos, olyan, mint akik egykor a rabszolgaság eltörléséért vagy a nők választójogáért küzdöttek.


Én is telibe$zar@m az ilyen jelzéseket, pláne azokban az esetekben, ahol 20-30, extrém esetben 70 km-t kellene kerülnöm. Csak én a kérdezővel ellentétben nem fosok a következményektől. Ha valaha emiatt bírságot kapok (tíz év országútizás és nagyjából 2000 km tilosban járás után eddig még nem volt rá példa), azt úthasználati díjnak, egyúttal a magyar közlekedés újabb primitív megnyilvánulásának fogom fel.

2022. okt. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!