Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan reagáltátok le azt...

Hogyan reagáltátok le azt amikor előttetek közvetlenül baleset történt?

Figyelt kérdés

Most olyan emberek véleményére/beszámolójára vagyok kíváncsi akik átélték már azt, hogy történt előttük baleset.


Mekkora volt a baleset? Hogyan reagáltátok le? Egyből tudtátok mit kell tenni és azonnal cselekedtetek vagy volt néhány másodperc lefagyás/sokk előtte? Esetleg annyira lesokkolt az eset, hogy szinte semmit nem tudtatok tenni?



2022. nov. 24. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsan realizáltam hogy mi a helyzet. Gyors fék, vészvillogó ki és menni segíteni.
2022. nov. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére sok nem volt, ezek is nagyon régen.

1. Gázolás zebrán. Teljesen szabályosan átkelő bácsikát lökött el egy kisteherautó. Saját lábán, segítség nélkül fel tudott állni, de látszott rajta, hogy nincs jól. Az az isten barma meg elhajtott volna.

Láttam, egy nő foglalkozik már az öreggel, így szépen beálltam a jármű elé, hogy hova-hova? Nem kellene mentőt hívni? De legalább megkérdezni az embert, hogy van stb.

Betű szerint ezt felelte: Vidéki vagyok. Nem többet, nem kevesebbet.


2. zebrán gázolás ez is. Előtte buszmegálló van, osztott pályás, 2×2 sávos út. Kisgyerek leszáll a buszról, majd ment át a zebrán. Takarásban volt ugyan, a másik sávban autózó gondolhatott arra, hogy a megálló miatt áll a busz, nem gyalogos miatt. De ilyenkor is óvatosan kell menni, sőt még óvatosabban.

Elnézte, rendben (nincs úgy, de innen lesz érdekes).

Hatalmas satuzás ellenére a gyereket feldobja a kocsi, átrepül felette, majd mögötte az úthoz csapódik.

A pofa kiszáll a kocsiból (egy lábbal!!!!), hátrafordul. Rázza az öklét, és valamit ordibál a gyerek felé. Majd visszaül, és el.

Én utas voltam a buszon, sokat nem tudtam tenni. Továbbindultunk, szerintem ez sem volt túl szabályos.

De döbbenet a végállomáson fokozódott (Örs Vezér tere).

Akkoriban mindig volt ott rendőr. Szóltam nekik.

Mi történt, hol történt. Rendszám, kocsi típusa, iránya. Vezető személyleírása. Semmit nem írtak fel, semmit nem tettek. Az én telefonszámom kellett csak nekik. Ha majd lesz feljelentés, akkor keresnek.

Remek.

2022. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.


#1 Mekkora baleset volt?


#2 Igen, ezek a zebrán gázolások manapság nagyon tipik balesetek. Azt viszont sosem értem meg, hogy mi kénysztet valakit arra, hogy elhajtson? Mármint ha belegondolok nyilván a teherautós csak arra gondolt, hogy úristen most elveszíti a jogosítványát és a megélhetését de arra nem gondol, hogy azzal csak súlyosbítja a helyzetet ha tovább hajt. Szerintem olyan esetben amikor az elütött félnek nem esik túl nagy baja és te aki elütötted segítséget is nyújtasz nem veszik el a jogsidat (bár nem vagyok tisztában pontosan a törvényekkel de azt hiszem meg van határozva, hogy mik a súlyosbító és mik az enyhítő körülményej)

2022. nov. 24. 12:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok! Érzelmileg nem zaklatott fel nagyon a dolog, igaz nem is voltak végzetesek.

Ám volt még egy eset, amikor én vezettem. Akkor hosszú-hosszú percekre félre kellett állnom, mert sokkot kaptam. Nem lett baj, mert hárítani tudtam.

Egy enyhe S kanyar, jobbról bokor. Emiatt eleve kicsit lassabban mentem (30 körül talán?), akkor a bokor mögül egy fiatal anyukat közvetlenül elém kitolt egy babakocsit, kisbabával. Kb. 4-5 centi választott el az ütközéstől. Anyuka rám sem nézett, ballag tovább.

A helyet ismerem, sokszor jártam arra, számoltam is vele. A bokor mögött még kitaposott ösvény sincs, nem tudom, mit kerestek ott.

Nagyon felkavart. Sokkal jobban, mint az a kettő, amit előbb írtam.

2022. nov. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első baleset a mögöttem haladót érte (főútvonal, frontálisan egy kisbusszal), megfordultam és visszamentem segíteni. A második előttem történt, szintén főuton, ott szerencsére csak tükrök értek össze, de mivel volt róla kamerafelvételem, így maradtam tanúskodni és odaadtam a vétlennek a felvételt. A harmadik szintén előttem, telezöld, kanyarodást nézett be egy sofőr, szintén frontális, ott is egyből álltam félre segítenim
2022. nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Motor + autó ütközése történt épp előttünk. Félreálltunk és mentünk megkérdezni hogy kell-e segítség. Városon belül történt, nem nagy sebességnél úgyhogy komoly sérült nem volt, mire letettük a kocsit és odasétáltunk a motoros már hívta a rendőröket. Mi megvártuk őket, kérdeztük hogy kell-e tanú.



#3

Asszem ha balesetet okozol akkor nagyobb összeg lesz a biztosításod (javítsatok ki ha tévedek, nincs a nevemen autó/biztosítás, de így rémlik)

Múltkor minket is simán otthagyott egy autós miután belénk jött (senki nem sérült, csak az autónk).

Szomorú hogy nem képesek vállalni a felelősséget. :(

2022. nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Baleset szerencsére nem volt még, csak egyszer majdnem. 2x2 sáv, 90-es tábla, belső sáv le volt zárva. 3-an mentünk egymás mögött, első látta a fennakadást, fékezett. Mögötte lévő egy kretén f*sz, nem az hogy fékez vagy valami, hanem az utolsó pillanatban kivágódik két kocsi közé a külsőbe. Na én ekkor láttam meg harmadikként az elsőt, mivel nem láttam előtte, ezért bőven követési távolságon belül voltam már. Nyilván satu, közben rögtön néztem merre tudok kihúzódni. Jobbomon egy kamion, az nem túl vicces, balomon szerencsére pont akkor jött a kanyarodó sáv, oda tudtam menekülni.
2022. nov. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén nem nagyon történt még előttem baleset, maximum körülöttem koccanás.


Egyszer egy teherautó elkezdett tolatni, mögötte álló kislány megijedt és lendületből bele tolatott az előttem állóba. Olyan lendülettel indult meg hátra, hogy ijedtemben még én is bevágtam rükvercbe a kocsit. Kiszálltam megkérdeztem tudok-e segíteni, nyilván csak anyagi kár lett.


Másik hasonló az volt ahol mögöttem állóba ment bele egy szintén fiatal lány. Elég idegesen szálltak ki a kocsiból ezért én is odamentem kicsit lenyugtatni a kedélyeket. Végül már a lányt nyugtatták, mert kicsit sokkot kapott, töltöttek lapot és annyi.


Autós történet egyszer volt, nem láttam, már csak utána érkeztem. Ember jött fel az út széléről kocsi meg lent volt az árokban. Előttem is megálltak, én is megálltam, a mögöttünk lévő pedig blokkolta a forgalmat hogy ki tudjunk szállni. Megkérdeztük tudunk-e segíteni, de szerencsére nem lett baj csak nem bírta a versenyautó a kanyartempót és leesett az útról.


Utolsó érdekes volt, egyik pillanatban még kihangosítva telefonálok, másik pillanatban már tettem is le és álltam is meg. Tényleg megnéztem az illetőt nincs-e sérülése, plusz azért a kocsira is oda néztem, nincs-e benne sérült.

2022. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!