Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik megyében található a...

Melyik megyében található a legtöbb kilométernyi olyan útszakasz, ahol tilos a kerékpározás?

Figyelt kérdés

Járásokra lebontva is érdekelne.


Létezik erre vonatkozó statisztika? Én nem találtam sajnos.


2022. dec. 30. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha elmondod, mire kell az adat, lehet, hogy tudok segíteni.
2022. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Semmi konkrét cél, kiváncsi vagyok, az ország melyik térségei (pontosabban annak közútkezelői) ragadtak le leginkább a múltban.
2022. dec. 30. 13:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pest megyében
2022. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyorsforgalmi úthálózat miatt Pest megyére tippelnék.


Az openstreetmap adatbázisából le lehetne kérdezni az összes utat, aminél bicycle=no tag szerepel, bár nem tudom mennyire helyesen vannak kitöltve az adatok.

2022. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4 Bocsánat, nem fogalmaztam elég egyértelműen: azok az utak érdekelnének, ahol jogszabályi akadálya nem lenne a kerékpározásnak, ám tábla tiltja a kerékpáros közlekedést. Mindenekelőtt a főútvonalakon gyakori ez.


E tekintetben nem hiszem, hogy Pest megye lenne a csúcstartó, sőt, szerintem a kifejezetten megengedő vidékek közé tartozik: például a 4-es főút megyei szakaszának nagy része szabályosan járható, ám Szolnoktól az ukrán határig majdnem folyamatosan kint van mindenhol a tiltás.

2022. dec. 30. 14:33
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%

"az ország melyik térségei (pontosabban annak közútkezelői) ragadtak le leginkább a múltban."


Ezt melyik irányból gondolod? Ahol sok az autópálya/autóút, és azokon nyilvánvalóan biztonsági okokból tilos kerékpározni, az jövőbe mutató, vagy maradi? Ahol nincs autópálya/autóút, van viszont rengeteg olyan út, amin gyalog sem érdemes közlekedni, de szabad kerékpározni, az múlt vagy jövő? Csak a tisztánlátás miatt kérdezem, hogy mi az, hogy leragadt egy térség a múltban.

2022. dec. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
biztos, hogy Pest
2022. dec. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
64%

@6: az autóutakon/autópályákon nem a közútkezelő tiltja meg a kerékpárközlekedést...

Számomra egyértelmű, hogy a kérdező nem ezekre gondolt, hanem ahol az egyébként kerékpározható útszakaszon táblával akadályozzák a ker~kpáros közlekedést.

2022. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
merretekerjek.hu alapján (a vérpiros utakat nézve) Pest és Borsod van az élen. Borsodban talán több piros van.
2023. jan. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9 Szemre ez nekem is gyanús.

Azt mondjuk fel nem foghatom, hogy egy autópálya (M30) melletti, ráadásul nem egy túl népes vidéken áthaladó főúton ugyan mi indokol tiltást, de a közútkezelő biztos tudja, mit csinál...

2023. jan. 2. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!