Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amikor elmegyek vezetni...

Amikor elmegyek vezetni tanulni kresz vizsga után, első órákon még biztosan nem visznek ki a forgalomba?

Figyelt kérdés
2023. febr. 28. 04:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem "visz ki" a forgalomba. Ha az oktató úgy látja, hogy nagyon bizonytalan vagy akkor nem mentek ki, ill. te is mondhatod, hogy még nem akarsz kimenni. Te fizetsz, ő neked dolgozik.
2023. febr. 28. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
De, előfordulhat, hogy kivisznek, autósiskola/oktató függő. Mi is egyből országúton kezdtünk, nem rutinpályán, annyi, hogy nekem első órán csak kormányozni kellett, ő kuplungozott/fékezett.
2023. febr. 28. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Második órámon vittek ki forgalomba, de olyan helyre, ahol nem túl nagy a nyüzsgés, eleinte úgyis ilyen utakon fogsz menni, szóval semmi para.
2023. febr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én a forgalomban kezdtem első órán.
2023. febr. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Első órán lementünk egy közeli parkolóba, átültem a vezető ülésbe, megnézte mit tudok, mikor látta hogy az autót kezelem, vitt is ki a forgalomba.


Anno, apám autójával gyakoroltunk előtte otthon, azzal az autót megtanultam.

Majd az oktatóval a forgalmat is

2023. febr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Első órán egy panel parkolójában keringtünk, gyakoroltuk a kormányozást, kuplungolást, y fordulást, aztán második órán már mentünk rendesen a forgalomba.
2023. febr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Első órán kivitt a városon kivülre, ott ültem csak a vezetőülésbe, és csak kormányoznom kellett. Abba is besegített kanyarokban.
2023. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem még volt rutin, de a legeslegelső órám kisvárosi forgalomban volt, a második órától mentünk a rutinpályára. Oktatója-iskolája válogatja.
2023. febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Abszolút kezdőként kezdtem. Első óra rutinpálya, indulás, váltás, manőverek, tolatás. Második óra tíz perc rutin, utána forgalom, kisebb forgalmú utakon.

Az elég durva, hogy úgy kormányozni, hogy más nyomja a pedálokat... Nekem 30+ év gyakorlat után halálfélelmem lenne biztos... Nyilván nem egyenes úton, de a kanyarodás íve meg a sebesség közt van némi összefüggés, ugye, és egyik fél se tudja, hogy képzeli a másik... Az oktató se tudja, hogy fog kormányozni a tanuló, meg a tanuló se tudja, hogy fog fékezni az oktató. Ha úgy jön össze (kis ívű kanyarodás nagy sebességgel), előfordulhat kisodródás, és esetleg pont ott van egy másik autó, vagy az árok. A tanuló ugye alapból nem tud korrigálni, az oktató meg azért nem, mert csak fél kézzel fér a kormányhoz, és ráadásul még az is lehet, hogy a tanuló úgy szorítja, hogy nem lehet kitépni a kezéből.

2023. febr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Attol függ. Engem is kivittek elsőre, a tanpalyan megmutatta mi hol van az autón majd mentünk ki, a második alkalommal meg országúton en vezettem már haza. De nem ez a legjobb módszer szerintem, ismerősömet 10 oraig tanpályán gyakoroltattak, ez mondjuk már elég unalmas lehet:D szerintem 1-2 alkalom tanpalya kéne lenni utána mehet a forgalom, közben pedig megnezni mennyire megy a tanulonak, lehet nekem nagyon ment mar:DD nem annyira emlékszem, de örültem neki, hogy már elsőre kivittek, mindenkinek ezzel dicsekedtem
2023. febr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!