Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kaphat büntetést...

Hogyan kaphat büntetést valaki, akit fedélzeti kamerával rögzítettek civil emberek ahogy szabálytalanságot csinál?

Figyelt kérdés

Van ez a budapesti autósok oldal , ahol állítólag válogat a rendőrség a felvételek között és feljelentést tesz.

Tegyük fel, valaki átmegy a piroson, ezt egy másik rossz indulatú civil rögzíti a fedélzeti kamerájával és beküldi ennek az oldalnak. Eddig ez teljesen rendben van, de az ő kamerája nem egy hitelesített eszköz, valamint a sofőr aki a szabálytalanságot véghez vitte nem látszik a felvételen. Nagyon sok családban 1-2 autót használnak felváltva, ha nem kamu és jön ilyen bírság 1 hónap múlva, vagy akármikor is, a kutya sem fogja tudni megmondani ki volt akkor a sofőr.


Például itt egy cikk és egy video:


[link]



Honnan lehet ebből megmondani, hogy ki követte el ezeket?


2023. márc. 12. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván úgy, hogy annak megy a büntetés, akinek a nevén van az autó. Igen, az nem állapítható meg, hogy épp akkor ki vezette, de pénzbüntetést így is ki lehet osztani érte. Jobb, mint a semmi.
2023. márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáteszem, hogy a rendszám többnyire jól látszik a felvételeken, csak közzététel előtt kimaszkolják. Ezzel sokat bohóckodni sem kell, van rá szoftveres támogatás.

A pirison átromboláshoz, büntetőfékezéshez mit kell hitelesíteni?

2023. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hitelesített ezsközről beszélsz? Egyértelmű szabálytalanságokról beszélünk, nem sebességmérésről. Jól teszik hogy beküldik, ha csak egy kicsit is kevesebben fognak parasztkodni, már megérte. Nehogy már még a beküldő legyen a rossz.

A büntetés meg annak megy akinek a nevén van az autó.

2023. márc. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Annak a nevére megy a büntetés akié az autó. Simán beazonosítják rendszám alapján. És remélem megkapod büntetésed.
2023. márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4-es! Már ne haragudj, de milyen büntetést is kapok meg?! Én nem vétettem az utóbbi időben hasonló szabálytalanságokat, illetve nem is kerültem fel erre az oldalra, egyszerű kíváncsiságból tettem fel a kérdést. Mellesleg ha bárki által feltöltött videóért kapnék büntetést, biztosan nem fizetném ki, inkább én tennék feljelentést ellene, hogy milyen jogon tesz közzé az én rendszámom alapján felvételt.
2023. márc. 12. 20:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig nem te döntenéd el hogy kifizeted-e vagy sem.

Feljelentheted, de kb röhpgnének rajtad. Ha ez illegális lenne, szerinted a rendőrség használná ezeket a videókat eljàrások indítására? Kicsit gondolkodj már :D

2023. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem érnél a feljelentéseddel nem is tudsz mit "feljelenteni" se nem bűncselekmény se nem szabálysértés valakit felvenni és közzé tenni, polgári perre mehetsz, ahol semmit nem érsz el, ha ki van takarva a rendszámod/arcod. Egy dolgot tudsz ez ellen tenni betartod a szabályokat és nem kerülsz ilyen helyzetbe, ha meg sose voltál, akkor miért zavar ha más büdös bunkó meg igen? Ha majd egyszer összetör egy ilyen gyökér vagy elgázolja egy ismerősöd/család tagod, esetleg téged, akkor meg höbörögsz miért is nem volt taknyosra *** a gyökér, hogy ne legyen ilyenhez kedve.
2023. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

5. A közzétett vidókon nem látható a rendszám. Így nem sérül semmiféle jogod.

Magasabb stintű érdek felülírja az egyénit, így jogellenesen készült kép- és hangfelvétel is felhasználható bizonyítékként. A készítőt sem fogják elarasztalni.

Hazánkban a fedélzeti kamera használata nem tőrvénybe ütköző.

2023. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Miért az a rosszindulatú aki felveszi? Miért nem az aki átmegy a piroson veszélyeztetve ezzel mások életét?
2023. márc. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
Mert valószínűleg ő is ezt csinálja, és fosik, hogy egyszer lebukik emiatt.
2023. márc. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!