Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most akkor mindenki kapja...

Most akkor mindenki kapja majd a csekket gyorshajtás miatt?

Figyelt kérdés

Tegnap a 63-as főúton mentem, az egész sor 105-110-es tempóval ment, sőt még így is voltak életveszélyes előzések.


Én azt tanultam, hogy elsősorban a sebességhatárt kell betartani, de ha nagy a forgalom akkor annak a ritmusát kell felvenni.


Én is olyan 105-110 közötti tempóval mentem, a párom akkor szúrta ki az egyik erdős részen elrejtett trafit, mikor elmentünk mellette.


Szóval a 90 helyett 105-110 erősen 30 ezres téma. Én már el is különítettem rá a keretet, de itt mindenki kapja a büntit? Vagy azok fogják akik még a 105-110 tempó ellenére is előzgettek?



2023. márc. 20. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Mindenkinek megy a csekk.


Miért, hogy gondoltad ha több gyorshajtó van, akkor kisorsolják a szerencsés nyertest? :D

2023. márc. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Mindenki kapni fog! Olyan szabály meg nincs, hogy mások szabályszegése miatt te is köteles vagy áthágni a kresz szabályokat, gondolok itt a gyorshajtásra. Erre mondják, hogy ha más beleugrik a kútba, akkor te is utánaugrasz?
2023. márc. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

63-as út az egy orosz rulett, nagyon jogos hogy mértek. Kérdés mennyit mértek be szerintem, de alapból szerintem mindannyian kapni fogtok.


Én amúgy le...om hogy a többiek mennyivel mennek, én akkor sem megyek 90-100nál többel ha a többiek 130-al döngetnek, pl mint a 64-esen Enying és Dég között szoktak.

2023. márc. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

"Én azt tanultam, hogy elsősorban a sebességhatárt kell betartani, de ha nagy a forgalom akkor annak a ritmusát kell felvenni."


A sebességkorlátozást be kell tartani, pont. Azt semmilyen indokkal nem szabad megszegni.


Nincs ilyen fogalom, hogy a "forgalom ritmusa". Aki ezt kitalálta, valószínűleg arra gondolhatott, hogyha egy tucatnyi autó 85-tel megy előtted, akkor ne állj neki előzgetni, akkor sem ha te amúgy 90-nel akarnál/tudnál menni.

2023. márc. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Ha sok autó megy egymás seggében, nem tud a trafi csak egyet bemérni. Úgy tudom.
2023. márc. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Rosszul tanultad.
2023. márc. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
A KRESZ nem foglalkozik a szabálytalanságokkal. Amikor a forgalom ritmusának felvételéről van szó, az a szabályosan közlekedőkre vonatkozik. Egyébiránt nincs olyan a rendelet szövegében, hogy a forgalom ritmusát fel kell venni.
2023. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sajnos muszáj betartatni a sebességkorlátozást, mert a 90-es korlátozás gyakorlatilag 100-as tempót jelent és semmi nem indokolja hogy lakott területen kívül tolerálható legyen a 110 km/h.
2023. márc. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
El vagy tévelyedve. Ha 90 a határ, akkor 90 a határ. Így is gyorshajtó-paradicsom vagyunk, hogy ne húsz percig tartson minden előzés, 105-ig nem büntetnek. Nem azért nem büntetnek 105-ig, hogy te folyton annyival menjél, csak a jogalkotói szándék ismeretlen fogalom az egyszerű barom számára. 105 felett te nem veszed fel a "forgalom ritmusát", vagy ha fel is veszed, legalább figyelsz (mondjuk amúgy sem árt, ha nem vaksi csőlátóként vezetsz), van-e rendőr, meg mit csinál a nálad szemfülesebb többi közlekedő. Kezdjük ott, a forgalom ritmusa nem is ritmus sokszor, hanem 2-3 autó egymásra tapadása. Amíg a különbséget nem látod, ne keress ritmust, inkább a szabályt tartsd be, mert nyilvánvalóan merev és rutintalan vagy.
2023. márc. 21. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

9. A 105 az csak közignél van, a gyakorlatban inkább 108.

Ha megállítanak, akkor 93-94.

Egyébként igazad van!

Rokonom fiát megbüntették lakott helyen 66-ért. Mondja nekem, azért a plusz 1-ért? Mondom +16. Nem érti.

A 0,0000000001 km/h plusz is gyorshajtás. Ezt szinte senki nem fogja fel. És nem a rendőrnek vezetünk.

Itt is mindenki a bünti aggódik, és nem azon, hogyan nem történik baj.

2023. márc. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!