Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek utólag, ha...

Megbüntethetnek utólag, ha beragadtam a keresztetődésbe? Sárgán mentem át az előttem haladó autóval együtt, de a belső sávban hirtelen megállt a forgalom.

Figyelt kérdés
Pont a zebra előtt sikerült megállni, de ott megindult közben a gyalogos közlekedés. Az előttem haladó autó is beragadt, ő még átment a gyalogosok előtt ahogy megindult a forgalom, én inkább megvártam a gyalogosokat és utána indultam el. Nem szoktam ilyen csinálni, nem számítottam arra hogy megáll valamiért a sor, hiszen szépen lehetett haladni. Nem szándékos volt, de utólag esetleg megbüntethetnek ezért?
2023. márc. 27. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi.
2023. márc. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Egyértelműen a te hibád, tanulj belőle, máskor ne csinálj ilyet. Baleset is lehetett volna belőle. Büntetés nem valószínű.
2023. márc. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyelni kell, de előfordul. Viszont ezzel a keresztező forgalmat szivatod.
2023. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát még mindig jobb, mint az a rengeteg világtalan barom, akik odáig eljutnak, hogy útban lesznek pillanatokon belül, de azt már nem mérik fel, hogy üveghangon bőgő motorral kipirítani a kereszteződésből életveszélyes az átkelni kezdő gyalogosokra nézve.
2023. márc. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi, de legalább legközelebb megtanulsz figyelni, mert ugye már ha a kresz vizsgán átmész, tudni kéne, hogy nem a másik fenekébe ragadva követed, hanem felméred a helyzetet. Ahol én lakom (4-es villamos, Újbuda, végállomás előtti megálló) ez rendszeres, hogy mindenki behajt a kereszteződésbe, pedig ugye nem hajtok be, ha nem tudom, hogy minél gyorsabban el tudom hagyni. Remélem, jó lecke volt, és remélem, nem sok gyalogos mutatott be neked tök jogosan.
2023. márc. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!