Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikor fogják végre a balliberá...

Mikor fogják végre a balliberálisak megérteni, hogy Budapest egy főváros, ami az autósoknak a helye főleg és nem kellene minden felesleges biciklis és futóverseny rendezvény miatt utakat lezárni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 22. 19:22
 1/7 anonim válasza:
92%
Ez talán a legfurább indok, ami miatt valaki kiakadt a "ballibekre".
2023. ápr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

En azt utalom,h a jardn Budapest belvarosaban nem erezhetem magam biztonsagban,mert jon biciklis meg rolleres.

Illetve a vallalkozok sok helyre kipakolnak egy rakat rollert. A kocsiknk meg fizetni kell a parkolasert….


Futoversenyt parkokban meg erdoben kene szervezni,nem az autokozlekedes helyere!!! Mintha vmi videki kisvaros lennenk…

2023. ápr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem mélyebb a probléma, és ezek, az általad említett autóellenes, egyébként gyakran tényleg sok esetben balliberális véleményvezérek vakok.

A föld mint bolygó jelenlegi termelési rendszere a neoliberális kapitalizmus szerint megy, eszerint oszlanak szét a termelő, gyártó, és fogyasztó kapacitások (ebből a rendszerből csak olyan országok maradnak ki, mint Észak Kore, vagy Irán, akik ellen látjuk konstans média lejáratás megy).

Nagyjából már mindenki látja, hogy ez a rendszer közepes távon is fönntarthatatlan, át kell szerveznünk a termelést és a fogyasztást is. Hívhatod ezt te ökolábnyomnak, zöld gazdaságnak, degrowth-nak, great resetnek vagy esg-nek, a tényleg ugyan az lesz, mindenhol keresik az arany középutat, ahol már van változás, de még fájdalommentes.

Szerintem pedig ezt az egész autóellenes hülyeséget ipari szereplők találták ki, hogy az egész co2 meg minden szar kibocsátást rádobják az emberekre (az individuumra -neoliberalizmus), tehát ők drága és így fájdalmas átállás helyett tovább folytathassák a szennyezést.


Érdemes megnézni hogy áll össze a szén-dioxid kibocsátás valójában, nem biztos, hogy azzal a párszázezer autóval van gond, ami naponta az országban jár-kel.

2023. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Én ezt speciel valószínűleg sosem fogom megérteni. A fővárosok szerintem elsősorban a gyalogosoké és a tömegközlekedőké, illetve infrastruktúra függően opcionálisan a bicikliseké.


3 éve élek Hollandiában. Brutálisan fejlett az itteni infrastruktúra és bizony szopatják az autósakat szinte mindenhol a biciklisek és gyalogosok javára, és elképesztő, hogy mennyire élhetőek tőle az itteni városok.

2023. ápr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hollandia egy szeméttelep, ami a szexmunkásokról és a sok drogos füvesről szól
2023. ápr. 22. 21:35
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
5. A legszebb ország európában Hollandia.
2023. ápr. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
100%
És azt mikor fogják egyesek megérteni, hogy Budapest egy város, ahol emberek élnek -és nem egy autópálya?
2023. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!