Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy megúsztam a...

Lehetséges, hogy megúsztam a büntetést?

Figyelt kérdés

Alapesetben nem vagyok gyorshajtó de kb 1 hónappal ezelőtt egy esti napon egy full egyenes, üres utcán ahol 30as tábla volt kitéve odaléptem a gázra. Nem tudom miért, egyszerűen csak annyira jól esett beletaposni egy kicsit.


90ig gyorsultam és hirtelen észrevettem, hogy egy skodából mértek. A skodát messziről láttam de azt hittem csak parkol, a trafit meg csak egy pillanatra amikor elsuhantam mellette.


Ez április elején történt, büntetés viszont azóta sem jött.

Lehetséges, hogy megúsztam?



2023. máj. 8. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Hát, ezeknél még fél év után is lehet meglepi, utána talán már biztosnak mondható, hogy nem lesz belőle semmi.


De kérdés, miért volt kint a 30-as tábla, útfelújítás, vagy lakóövezet miatt pl?


Ha csak ideiglenes tábla felújítás miatt, az nem túl érdekes, bár ha ez lakott terület volt, akkor a 90 amúgy is necces...

2023. máj. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

"Nem tudom miért, egyszerűen csak annyira jól esett beletaposni egy kicsit."

Szerintem nem vagy alkalmas a vezetésre.

2023. máj. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Lehetséges.
2023. máj. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 Lakott területen kívülre esett de azért volt kint mert volt ott egy zebra és iskola a közelben. Viszont messziről látszott, hogy sehol egy lélek. Se autó, se bringás, se gyalogos.


Szoktam lakott területen kívül félévente 1x 2x olyat csinálni, hogy full egyenes az út, üres is így kikormolom az autót. Jól is esik illetve én általában 1500-3000 fordulatszámon közlekedek így a kocsinak sem árt néha ha meg van hajtva kicsit.


#2 Amúgy esküszöm, hogy én nagyon oda szoktam figyelni a közlekedés többi résztvevőjére. Egyszerűen csak tényleg annyira kihalt volt minden, hogy most korábban gyorsultam mert ugyebár a 30as zóna előtt sokáig 60as volt és azt a 60at tartottam majd a 30as után hirtelen már 90es van és gondoltam akkor mivel sehol senki padló és uccu neki.

2023. máj. 8. 10:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden lehetséges.


A Közúti közlekedésről szóló törvény rendelkezése szerint, gyorshajtás esetén a hatóság a határozatát a szabályszegést követő 70 napon belül kézbesíti. [1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről 21. § (1) a) és 21. § (4)]

A törvényből már sok évvel ezelőtt kikerült, hogy a 70 napos határidő jogvesztő lenne; helyette az van, hogy az elsőfokú eljárást az előírás megszegését követő négy hónapon belül kell befejezni [1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről 21. § (4a)]


A gyakorlatban nem szokták túllépni a két hetet, de ki tudja?

2023. máj. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gungasam ***** válasza:
Mázlista!
2023. máj. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!