Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A mostani új traffipax szabály...

A mostani új traffipax szabályozás értelmében valaki kapott már csekket idén májusban, például ha 50 helyett 54-el közlekedett?

Figyelt kérdés

2023. máj. 10. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Lehetséges, de mivel a helyszínen megállítás nem gyakori, így nem lehetnek sokan.
2023. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Postán csekket továbbra sem fog kapni senki 65-67 km/óra alatt. 51-től csak a helyszínen büntetnek.
2023. máj. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tegnap nyilatkozott valami pest megyei ezredes, és ott hangzott el hogy nem csak helyszíni megállítás esetén büntetnek.

De ha tényleg nem csekkeznek 65ig akkor megnyugodtam.

2023. máj. 10. 15:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Teljesen félreérted!

Helyszíni megállítás esetén az útra megengedett sebességhez képest +3-al feljebb állították. 50 esetén 54-től büntettek.

Feljebb volt állítva a csekkesnél is, de ott 50 helyett 65-től.

Az is csökkent 3mal

2023. máj. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszi. Tehát ha tegnap 54el elmentem traffi előtt akkor ne rágódjak rajta?😁
2023. máj. 10. 15:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Bp-n belül azért elvisz a forgalom, nem tudod 0-24 az órát figyelni, délután 4kor inkább a forgalom résztvevőire helyeztem nagyobb hangsúlyt.
2023. máj. 10. 15:35
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
#7 Ha akkora a forgalom, hogy nem tudsz egy pillantást vetni 0.02 másodperc alatt az órára, akkor valószínűleg nem is halad olyan sebességgel a forgalom, hogy gyorshajts...
2023. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

↑ 4/ válaszra:


• Azért volt feljebb állítva, mert azt a mérőeszközt minősítik hitelesnek, amelynek a mérési pontatlansága 100 km/h sebességig ±3 km/h, fölötte ±3%.

Hogy 100 km/h-ig még a +3 km/h pontosságú műszerrel se bírságoljanak jogtalanul, 3 km/h-t levontak a mért eredményből. Így 50 km/h megengedett legnagyobb sebességnél nem volt értelme 53 km/h-ra állítani az alsó határt, mert a lehetséges mérési pontatlanságot levonva, szabályosan közlekedett a jármű, legalább 54 km/h alsó határ esetén az 51 km/h-val haladót méri 54 km/h-nak.

Most, mivel kinyilatkoztatással pontosnak nyilvánították a mérőeszközöket, ha valaki 50 km/h megengedett legnagyobb sebességű helyen 49 km/h-val halad, akkor a +2 km/h hibahatárú műszer 51, a +3 km/h hibahatárú műszer 52 km/h-nak fogja mérni, és mivel nem vonnak le semmit, és azt nyilatkozták, hogy már +1 km/h-ért is bírságolnak, jogtalanul bírságolhatnak gyorshajtásért.

Hasonló a helyzet a közigazgatási bírság határnál.

(Sőt! Az az állítás, hogy soha nem volt mérési hibahatáruk, mert amit így szoktak emlegetni, az a mérésügyi hatóság hitelesítési eljárása során meghatározott egyfajta metrológiai követelmény.

Vagyis, az az érdekesség történik, hogy a mérésügyi hatóság hitelesítésekor van hibahatár, a gyakorlati alkalmazásban már nincs.)

[link]


• És nem értette félre a kérdező, volt olyan nyilatkozat is, hogy felvétel alapján is küldenek ki bírságot kismértékű sebességtúllépés esetén is, ugyanis, a fent említett beosztási rendőrezredessel ilyen interjú is készült:

„Óberling József pontosította azt a kérdést, hogy 1 km/órás sebességtúllépés esetén csak akkor számíthat-e a járművezető bírságra, ha megállítják.

Nem, ez így nem igaz. A kismértékű sebességtúllépéseket szabálysértési eljárásban vizsgálják. Itt is megvan annak a lehetősége, hogy a szabálysértési hatóság az eljárás során azonosítsa a járművezetőt. Persze az intézkedéseink során arra törekszünk, hogy a helyszínen tegyünk pontot az ügy végére

– mondta a rendőr ezredes.”

[link]

2023. máj. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én tegnap kaptam egy szép kis 30as büntetést. Van benne számomra kis igazságtalanság, mert 70 es szakasz volt a tábla szerint is, aztán nem volt lakott terület, mert elhagytam a táblát ami jelezte, hogy itt vége annak a településnek, mégis 50es szakasz volt amit tábla nem tüntetett fel, viszont csaladi házak voltak ugyanúgy és fogalmam sem volt, hogy most mennyivel lehet menni, ezért biztonság kedvéért 70 körül mentem és milyen jól tettem. Mások meg tolnak le az útról, mert vége a lakott területnek. Jól ki van ez találva. Mostanáig szidtam minden olyan sofőrt aki lakott területen kívül 60-70el ment, de mostmar abszolút megertem őket is. Sajnos ez így van nálunk (sk) is kitalava, tábla nincs, találd ki mennyivel lehet menni, aztán ha rosszul tippelsz repül a bünti és akinek megy a pénz az gazdakszik...
2023. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!