Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biztonságos húzás bevásárlóköz...

Biztonságos húzás bevásárlóközpont parkolójában hagyni személygépkocsit egy éjszakára?

Figyelt kérdés

Úgy alakult egy utam, hogy le kell tennem az autómat egy ponton és átszállni, a legbiztonságosabbnak tűnő, elég közeli hely pedig egy bevásárlóközpont parkolója.

A feltörése igazából a panelházi parkolójában is benne van, inkább az izgat, legális ez egyáltalán?

A válaszokat köszönöm!


2023. jún. 12. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen időkorlátos, de hogy mennyire veszik komolyan, nem tudom.
2023. jún. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztonságos. Kamerák vannak nagy valószínűséggel.
2023. jún. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jelzi kiegészítő tábla, hogy nyitvatartási időn kívül tilos a parkolás, akkor pont annyira biztonságos, mint bárhol máshol.
2023. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb áruházi parkolónál elő van írva, hogy nyitvatartási időn kívül tilos használni, de szerintem ha most egy éjszakára ottmarad, az nem oszt-nem szoroz, ha egyébként nincs útban.
2023. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a használat itt attól függ leginkább, mekkora az a parkoló. A kisebb áruházak nagyon harapnak rá, ha a 10 helyes parkolóból 1-2 kiesik. Míg egy nagyobb áruház 100 parkolójában nem oszt nem szoroz.
2023. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Így van, van , ahol rosszul tolerálják, van, ahol nem foglalkoznak vele, de igazából én nem szívesen hagynám ilyen helyen. Főleg akkor, ha ez egy forgalmas vasútállomás, reptér stb közelében van, mert azt az autófeltörésből élők is jól tudják, hol szoktak P+R jelleggel parkolni emberek.
2023. jún. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 Azt hinnéd, de a budaörsi Auchannál pl. minden lehetséges alkalomnál ki van írva, hogy zárási idő után tilos a parkolás. Gubacsi út - Határ út Lidlnél mindkét irányból behajtani tilos van, kivéve nyitvatartási idő. Pedig ezeknél tényleg nem osztana, nem szorozna.
2023. jún. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

#7 érthető a Te válaszod is, de több oka is van annak, hogy az áruházi parkolókat csak nyitvatartási időben lehet használni.


Ugyan nem Budapest, de megyeszékhely, itt az egyik Penny parkolóba olyat tettek ki, hogy "Nyitvatartási időn kívül a parkoló területén tartózkodni tilos!"

Lehetett előzménye is a dolognak, többször láttam, hogy egy péntek/szombat késő estén primitív autós bandák gyűltek össze a parkolóban aztán hangoskodtak, viháncoltak, stb. plusz előtte "feltankoltak" a szemközti McDonalds-ban aztán eszegettek-iszogattak az autóik körül, persze a szemetet nem vitték magukkal, hanem eldobálták a hamburgeres papírokat meg a Colás flakonokat, másnapra meg a fél parkoló úgy nézett ki, mint egy szeméttelep....


Vagy a másik, amivel rendszeresen találkozni pl. itt a GYK-n is az a "hol tudom a vezetést gyakorolni jogsi nélkül"-témája. Valószínűleg sokan kijárnának az ilyen nagy Auchan-parkolókba, csakhogy ez a tevékenység meg kissé veszélyes. Valami nem adja ki, aztán a vezetni próbálkozó kidönt, összetör, tönkretesz valamit... Az meg szintén nem hiányzik az áruháznak...


Szóval azért valahol érthető az áruházak részéről is a parkolóba behajtás korlátozása.

2023. jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Igen, valószínűleg a huligánok miatt. Mondjuk én vasárnap is belógok az Aldi parkolóba a sorompó mellett, lepakolom bóják gyanánt a petpalackokat, és gyakorlom a kis sebességű motor manővereket, de valóban, áruházparkolók tökéletes helyek driftelésre, ivásra, szemetelésre sajnos.
2023. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7 Nem azt mondtam, hogy nincs kiírva, hanem azt, hogy nem feltétlenül szankcionálják ha 1-1 autó odaáll. Míg a kisebb áruházakban akár külön parkolóőr is van aki figyeli és elhajtja az autósokat. Vagy alapból parkolócédulás a belépés.
2023. jún. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!