Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan jöttök ki a megemelkede...

Hogyan jöttök ki a megemelkedett üzemanyag árakkal?

Figyelt kérdés
Mennyi az a literár amennyi él elgondolkodtok hogy lerakjátok az autót?
2023. jún. 14. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hm. 4 éve még egy 1,4-es 2004-es benzines kisautóm volt, most egy 2012-es 1,6-os dízel egyterűt használok. Kb. Most költök annyit havonta üzemanyagra, mint a másik kocsira kellett ugyanerre 4-5 éve. Így hát békében vagyok vele.
2023. jún. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem te is jól ismered a választ: az üzemanyagárak növekedése nem alig vagy semennyire nem befolyásolja a napi autóhasználatot.

Persze nyílván ha pár nap alatt teszem azt tízszeresére emelkednének az üzemanyagárak, akkor más lenne a helyzet, de ez békeidőben nyílván nem következhet be.

2023. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már régen leraktam. Elektromos furgont hajlandó vagyok venni és használni például egy ausztráliai élethez, amit napelemek töltenek. Azt nem engedhetem meg magamnak, hogy trilliárdos olajmágnásokat tartsak el.
2023. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Justinianus ***** válasza:
100%

Mi emelkedett meg. Fél éve csökken.

[link]

2023. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még azért így is jóval magasabb mintha 350-400 Ft lenne. És nemsoká jön rá a jövedéki adó emelés.
2023. jún. 14. 15:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is fizette, ezután is fizeti a cég, nekem szerencsére nem okoz problémát. De ha saját zsebből kellene tankolnom, akkor is pont ugyanannyit használnám az autót.
2023. jún. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem az a fajta vagyok, aki többet autózik, csak mert "olcsó" (mint a sok birka a hatósági ár idején), vagy kevesebbet, ha drága. Akkor ülök autóba, amikor szükséges autóba ülnöm, kész.
2023. jún. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #7 írja.

Mondjuk hogy egy átlagos tank 55 literes.

Amikor 350 forint volt a liter benzin (az nem most volt), akkor került 19250 forintba a tele tank.

Most 570 kb, akkor most 31350 ugyanez. Durván egy tizessel több egy tele tank, ha egy hónapban háromszor kell teleraknod ami egy átlagos használat kb, akkor havi kb 35 ezerrel fizetsz többet mint… 15 éve? Szerintem nagyobb gond hogy bevásárolni kétszer annyiba kerül mint egy éve.

2023. jún. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!