Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elsősegély vizsga menete?

Elsősegély vizsga menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Július 11.-én megyek Budaörsre vizsgázni. Nem mentem tanfolyamra, csak a tételeket néztem/nézem át, plusz csomó videót néztem. Elég jó agyam van szóval egész jól megmaradnak benne az információk.

Viszont nagyon érdekelne a vizsga menete.

Kell “színészkedni”? Tehát pl. meg kell szólítani a babát, megrázni a vállát, mentőt hívni stb.? Ugyan ez stabil oldalfekvesnel? Kötéseket be kell mutatni a kérdéseknél, mikor tételt húzol?



2023. jún. 25. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

"csak a tételeket néztem/nézem át, plusz csomó videót néztem"


Már így is túl sok energiát fektettél bele. Ez egy igazi bohócvizsga, számegyenesen 0 az értéke, a vizsgáztatóknak is ilyen a hozzáállása. Ahol én voltam ott egy dobozt hoztak be amiből ki sem vették a babát. Bementem a vizsgázóba tételt se kellett húzni meg semmit, a nevemet kérdezték és azt hogy tudom-e a mentők számát. Mondtam hogy persze és sikeres is lett a vizsga.


A vizsgáztatók is tudják hogy az állam részéről csak egy kötelező pénzbeszedés egyébként senki nem fog Rambo lenni és életeket menteni egy elsősegély tanfolyam után.

2023. jún. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
4 éve vizsgáztam, akkor még azért volt elvárás, vagy csak szigorú vizsgabiztost fogtam ki. 3 része van, be kell mutatni az újraélesztést, megrázod, megnézed van-e légzés, újraélesztés. Az egyik kötést be kell mutatni a társadon, amelyiket mondja a vizsgabiztos. Harmadik pedig húzol egy tételt és elmondod mi után mit csinálsz abban a szituációban, itt már nem kell semmit mutogatni, csak szóban elmondod.
2023. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fél éve vizsgáztam, babát kellet újraélesztenem, meg egymáson a stabil oldalt kellett megcsinálni. Kérdeztek is.
2023. jún. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Május végén vizsgáztam, nem volt nehéz. Kettesével mentünk be, odaadod az irataidat, aztán stabil oldalfektetésbe teszitek egymást. Ezután húzol A & B tételt. Újraélesztés a bábun, nem kell színészkedni, elég ha mondod hogy “biztosítom a helyszínt, segítséget kérek, megnézem, hogy lélegzik-e, nem, jó megkezdem az újraélesztést”, ott nyomd a babát ahol retkes, nekem nem is kellett harmincat, mondták hogy oké tovább, odahajoltam mondtam hogy 2 befogom az orrát, hátrahajtom a fejét majd befújást végzek, rendben, belekérdeztek hogy hány légzést kell hallanom 10 másodperc alatt és milyen mély a mellkaskompresszió, elmondtam, rendben köszönjük. Elmondtam a húzott tételeimet 2 mondatban és már kaptam is a kártyámat, a viszontlátásra. Sok sikert neked is!
2023. jún. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi komolyabb tétje nincs, vicc az egész.

Az hogy kell színészkedni vagy sem az vizsgabiztostól függ. Nekem nem kellett.

Stabil oldalfekvés, újraélesztés (kb 10 nyomás erejéig), 1-2 elméleti kérdés, esetleg egy kötés bemutatás. 5 perc az egész.

2023. jún. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!