Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sima C kategóriát megéri...

Sima C kategóriát megéri megcsinálni?

Figyelt kérdés
Akartam az E-t is de pont egy kamionos cégnél dolgozok és 30 sofőrből 25 nem kamionozna állításuk szerint ha újra kezdhetnék életüket.Elkezdtem a C-t de nem tudom érdemes e megcsinálni ha E-t nem szeretnék.

2023. júl. 8. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

"30 sofőrből 25 nem kamionozna állításuk szerint ha újra kezdhetnék életüket"


C-vel ugyanúgy sofőrködnöd kell mint a CE-vel. Csak az autó mérete változik.

Akkor szerinted ez jobb lesz?

2023. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak is te tudhatod, ha tényleg szeretnéd, akkor hajrá!


Sokan tényleg megbánják, nem tudnak annyi időt a családnak szentelni, mint amennyit szeretnének. Illetve tény, hogy nem olyan egyszerű, mint ahogy sokan elmondják, nem mindenkinek való.

2023. júl. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát ha megcsinálom a C-t nem is valószínű hogy dolgoznék vele.Csak kitudja hova lenne jó egyszer.De kamionozni nincs kedvem.Olyan sok a szabály,a büntetés.Hogy durva.

Igazából nem is tudom miért kezdtem bele.Kicsit rám erőltették haverok mert ők kamionoznak.De mi előtt beiratkoztam volna csak a jót mondják most meg mindegyik "szakmát" akar váltani mert nem szeretik már annyira..

2023. júl. 8. 19:15
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es...Igazad van.Igazából nem tudom mekkora létjogosultsága van önmagában a sima C kategóriának.

Mert ha pénz kell kimegyek ausztriába futárkodni 800 ezerért.

És minden nap a saját ágyamban alszok.Itthon nem igen fizetik meg a C-s-eket.Fene tudja.

2023. júl. 8. 19:18
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Dehogynem kamionoznának... Ha akarnának most is kiszállhatnának, de nem szállnak, mert ennyire képzetlenül mással esélytelen ekkora pénzt keresni.

Egyébként, ahogy írták, az autó mérete változik. Nyilván pótkocsizni egy fokkal nehezebb, de azért egy nyerges nem a világ vége, hogy ne lehetne megtanulni. Egy forgózsámolyos, cserefelépítményes szerelvénnyel már lehet para.

2023. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja nem a méret a probléma csak maga az életvitel sok stressz a szigorítások szabályok végett..De mindegy is.Én se tudom minek kezdtem el.De a C-t illene befejezni hátha egyszer jó lessz valamire.
2023. júl. 8. 20:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szempontból már pont mindegy, hogy C vagy C+E.

A szabályok gyakorlatilag ugyanazok. Mindegy, hogy van-e mögötted pótkocsi pl. az AETR akkor is érvényes pl.


#5

2023. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#4


Van létjogosultsága a C-nek is. Azzal is van munka. A munka lényegi része nem változik. Ugyanúgy szívsz a forgalomba, a tachográfra ugyanúgy figyelni kell az iparágra jellemző baszakodások ugyanúgy megvannak csak a kocsi mérete más.

2023. júl. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyan az, sőt nagyobb szívás mert kisautóval város közepére beküldenek. Ahogy CE-vel szűkek a helyek, C-vel is szűk fog lenni. A tachográf egyformán vonatkozik. C-nél is sok a szabály és nagyok a bírságok.
2023. júl. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem éri meg, persze ha nyugaton akarsz vele dolgozni akkor ok.
2023. júl. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!