Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ayrton Senna balesete technika...

Ayrton Senna balesete technikai jellegű volt?

Figyelt kérdés

Ugye sokan tanakodtak már arról, hogy Senna halálát pontosan mi okozta, azonban arról kevesebbet olvastam, hogy magához a balesethez mi vezetett.

Az ő pillanatnyi hibájából történt vagy az autóval történt valami?



2023. júl. 27. 18:49
 1/8 veterán vas ***** válasza:
83%

200km/h fölött belecsapódott a betonfalba.

Ezen nincs mit "tanakodni".

2023. júl. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 Hogyne lenne mit "tanakodni". A kocsi tapadásának megszűntétől kezdve események egész láncolata vezetett a versenyző halálának (több órával későbbi) beálltához. A brutális erejű becsapódás csak egy a sorban, és rengeteg körülmény van, amit ilyenkor meg kell vizsgálni. A Williams csapat kulcsembereinek elég hosszadalmas procedúra volt bizonyítani, hogy nem gondatlanságból fakadó műszaki okok vezettek a halálos kimenetelű balesethez.
2023. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tessék:


[link]


Az ügyészség a kormányoszlop módosítását tudta bizonyítani, de elévült, mire ítéletet hirdettek.


A főmérnök defektre gyanakszik.


A pályára, és biztonsági berendezéseire is ráfért a módosítás, de azt mégsem okolhatják (mehetett volna óvatosabban).


Sok együttevő okozta egy határokat feszegető sportban. Rengeteg módosítást vezettek be utána.

2023. júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 veterán vas ***** válasza:
53%

#2

Ok. akkor induljunk a kályhától.

"a kocsi tapadása megszűnt"

Szóval az ideálistól nagyobb volt a tempó, és a gumi már nem fogott.

Innen ismét él a válaszom:

200 fölött jött a betonfal.

Újra kérdezem:

mit lehet ezen agyalni?

2023. júl. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

"Újra kérdezem:

mit lehet ezen agyalni?"

Olvasd el #3-as válaszát.

A halálos baleseteket nem szokás egy vállvonással lerendezni.

2023. júl. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 veterán vas ***** válasza:
0%

#5.

Nem a hivatalos vizsgálatot kérdőjeleztem meg, és nem egy vállvonással, hiszen egyértelmű, hogy ilyen esetben minden körülményt a lehető legalaposabban kell mérlegelni.

Arra csodálkoztam rá, hogy a kérdező a sajnálatos haláleset után majd' 30 évvel kezd el "nyomozni".

2023. júl. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem kezdek én el nyomozni ba*dmeg, csak érdekelt volna, hogy minden idők egyik legjobbja önhibából halt meg vagy sem.

Mindezt azért tettem fel, mert úgy gondolom vannak tőlem okosabb emberek is, akik tudják a választ.

2023. júl. 28. 11:30
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az se tett jót hogy lassú volt a safety car.. gumi visszahűlt, kisebb nyomáson kicsit laposabb, a kanyar elején meg volt egy bakhát, szerintem ott kicsit felhasalt a kocsi, és elment a tapadás.
2023. júl. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!