Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem durva, hogy apám engem...

Nem durva, hogy apám engem hibáztat?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy motorbalesetem, az országúton megcsúsztam a sáron, amit egy traktor hordott fel a szántóföldről. Szerencsére nem túl komoly, nem tört el semmim, de akkora ütést kapott a könyököm, hogy csúnyán bevérzett, feldagadt, és most gipszben van.

Apám is traktorista (semmi köze a balesethez) és szerinte az egész az én hibám, mert biztosan száguldoztam, és nem a traktorista tehet róla, mert ő csak a munkáját végezte, és teljesen természetes, hogy egy traktor sarat hagy maga után.



2023. aug. 2. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem az.
2023. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Törvény van rá, hogy mielőtt egy mezőgazdasági erőgép a közútra lép, előtte le takarítania a sártól. Csak ezt annyira kesz@rja mindenki, hogy már természetesnek tűnik.
2023. aug. 2. 22:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A vezetés veszélyes üzem, motorozni ennek a négyzete.


Én robogóval estem olajfolton akkorát, hogy nyúlott a térdszalag, törött a sípcsont teteje.

A magyar egészségügy ki sem tudta mutatni a röntgennel. Saját zsebből MRI.


A vétkes után futhatok bottal.

2023. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szóval hibáztathatod a traktorost (igen, hibás), de ez nem gyógyít meg.


Örülj, hogy ennyivel megúsztad, és ha újra motorra kelsz járjon ez a fejedben: sziklát mászol a saját tudásoddal, mások által kiépített biztosítékokkal.


Én a balesetem óta újra robogózom a nyarat, mert nincs párja ennek a közlekedésnek jó időben.

De a nyilvánvaló "akkor van elsőbbséged, ha megadják" szabály mellett különösen odafigyelek az út minőségére is.

2023. aug. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
A KRESZ csak rendelet nem törvény, de nem ezen van a lényeg. Mindig az útviszonyoknak megfelelően kell közlekedni, és a rendelet eleje egyébként is azzal kezdődik, amit úgy szoktak röviden fogalmazni, hogy úgy kell közlekedni, hogy ne legyen baleset. A sár nem bokor mögül ugrott eléd, arra fel tudtál volna készülni.
2023. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából tényleg te vagy a hibás, figyelni kell az utat, mitorozas közben meg főleg.

Egy kis vizmosásos kavicsfelhordáson is akkorát lehet perecelni, hogy neked kampó.

2023. aug. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyet felejtettél ki a sztoriból: leírni, hogy mennyivel mentél.
2023. aug. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!