Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Csak én érzem "feleslegesnek"...

Scream85 kérdése:

Csak én érzem "feleslegesnek" a jogosítvány megszerzéséhez az egészségügyi vizsgát?

Figyelt kérdés

Bocs ha hülyén fogalmaztam meg a kérdést.

Szóval tegyük fel előttem a forgalomban történik egy baleset.

Amíg az ilyen kisebb-nagyobb koccanások/ütközések, amikor még az utasok ki tudnak szállni (akár segítséggel,stb) ott még nincs gond hogy segítsek.

De mikor már nagyobb horderejű a dolog, vér van, csúnya látvány,stb. ott én már inkább rosszul vagyok a vértől (ájulás közeli érzés keringet,stb), ott nem hogy segíteni nem tudok, hanem még hátráltatnám is a dolgot, hogy még engem is össze kéne kaparniuk.

Lehet megkövezni, de én ilyen esetben max az autómból hívnám a segítséget...bár olyat nem tudnék ellenőrizni ilyenkor hogy hány és milyen súlyos sérült van,stb.


Szóval a kérdésben úgy értettem hogy felesleges, hogy hiába végzem el én a tanfolyamot, komolyabb esetekben érdemben nem tudnék úgysem segíteni :(


2023. aug. 30. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen, csak te.
2023. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerencsére hamarosan kőkemény pszichológia vizsga is lesz.

Hátha visszamenőleg is megcsinálják akinek már van jogsija.

Mert akinek SUV-ja van simán átmegy rajtad és észre sem veszi, vagy úgy tesz mintha nem vett volna észre.

2023. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha mondjuk egy hozzá tartozódat érné baleset és hirtelen csak te tudnál segíteni, amíg ki nem ér a mentő, (pl hogy el ne vérezzen) akkor hogyan cseleknél? Egy jó tanács szerintem ideje megedződni.
2023. aug. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Én nem hogy nem érzem feleslegesnek, hanem alapvetően tanítani kellene az elsősegélyt jogosítványtól függetlenül is.


Nálunk előadáson mindenről is volt szó, elmondta akár az előadó akár a vizsgán a vizsgáztató, hogy nem az a célja ennek, hogy te ott helyben orvossá avanzsálva magad levezess egy életmentő műtétet. De fontos, hogy az életben BÁRHOL előforduló esetekre képes legyél megfelelően reagálni.

2023. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Hozzátenném nem kell autóban ülnöd. Lehet otthon anyád lesz rosszul és akkor nem árt, ha mondjuk képes vagy a légutakat biztosítani, lélegeztetni. Vagy lehet csak eltörik a karja valakinek, nem árt, ha az alapvető kötözésekhez értesz.
2023. aug. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Első sorban a vérrel van baja.
2023. aug. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak 100-ból 1 ember tud megfelelő segítséget nyújtani ilyen helyzetben, már akkor is megérte az elsősegély-vizsga.
2023. aug. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

#7 Nekem mindig az Indiai balesetes videók ugranak be.


Odagyűlik 1 millió indiai, de egyik sem segít semmit. Pedig lehet csak egy stabil oldalfekvés kellene meg a légutak biztonsága, hogy a szerencsétlen legalább ne fulladjon meg.


Vagy például kisgyereket keresztül megy az autó, anyuka meg odarohan, felkapja és elkezdi rázogatva babusgatni. Ilyen esetekben pont az lenne a lényeg, hogy lehetőleg hagyjuk a sérültet abban a testhelyzetben amiben van, ne mozogjanak el az eltört csontjai, stb.


Vagy láttam olyat ahol az úton fekvő körül guggoltak vagy 5-en, aztán jött egy autó és elgázolta mindegyiket. Ilyen esetben jön ugyebár a helyszín biztosítása, hogy adott esetben valaki jelezze az autósoknak, hogy baj van, vagy mondjuk arrébb vigyék a sérültet, ne az út közepén legyen.

2023. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
Reménykedj benne, hogy nem egy sz/r alak lesz az első, amikor balesetet szenvedsz...
2023. aug. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!