Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi esélyem van hogy...

Mennyi esélyem van hogy visszakapjam a jogosítványom?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Történet a következő: Múlt hét vasárnap este 8 körül történt az eset. Előző nap csúnyán összevesztünk anyámmal, szombaton végig vedeltem, még éjszaka is és vasárnap egész nap zárt ajtó mögött.Vasárnap este segg részegen 190-el belerongyoltam egy napraforgóföldbe, kidöntöttem egy 40centi átmérűjű kb 8 méter magas fát, repültem kb 40 métert kb 8 méter magasan rendőrségi helyszínelés szerint, a kocsiból sértetlenül kiszálltam (Renault Megane 2, 2005 évj, 1.9dci). A légalkohol szintem 0,9 volt, az összes kategóriám elvették, ezzel buktam a megélhetésem is (kamionos vagyok). Kérdés az lenne hogy mennyi esélyem van hogy visszaadják, a megélhetésem miatt? Hallottam hogy létezik ilyen, amúgy nem vagyok alkoholista, de nagyon összejöttek a dolgaim ebben az évben, és csöppet (nagyon besokalltam). Válaszokat előre is köszönöm.

2023. szept. 1. 17:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Semennyi, sőt esélyes hogy végleges eltiltás lesz belőle. Az egy dolog hogy megélhetéshez kell, de aki 30-40 tonnás járműveket hivatás-szerűen vezet attól hatalmas felelőtlenség volt ilyet csinálni.
2023. szept. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Volt itt hasonló eset, mikor a maszek buszos beszállt ittasan az árokba, szerencsére addigra mindenki leszállt.

Úgy tudom,hogy visszakapta, de vagy 1 év bírósági huzavona, meg továbbképzés után, addigra tönkre is ment a vállalkozása.

2023. szept. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
59%
Gyárban is lehet dolgozni.
2023. szept. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Koaxk Ábel ***** válasza:
76%

Keresd meg a videóban látott ügyvédnőt, neki már gerince ugyan nincs, de sok xar embert kimosott már. Ahogy keveri a lapokat, még lehet azt is el tudja intézni, hogy a rendőrség kérjen bocsánatot tőled:


https://www.youtube.com/watch?v=vmmzNOry3gU

2023. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

A B-t tuti visszakapod egy bizonyos idő + továbbképzés után, mert ez közepes szintű ittasság, elég komoly, de jogilag nem a világvége.


A C-t viszont nem fogod. Legalábbis remélem. Ha rajtam múlna, a B-t sem kapnád. Komoly mentális bajok vannak, nem való ilyen az utakra, főleg nem 40 tonnával a háta mögött. Úristen összevesztél anyáddal. Én is. Meg kb. minden ember a földön, az emberi kapcsolatok már csak ilyenek, nem lehetünk mindig mindenkivel puszipajtások. Akkor minden ember száguldozzon részegen és nézzük el nekik, mert "jaj nem tudok dolgozni"? Szar ügy. Erre talán időben kellett volna gondolnod.


Kíváncsiságból kiszámoltam. Mikor legutoljára ittam, az majdnem kb. pont ugyanolyan mennyiség lehetett, mint nálad, közepes szintre esett az is. Jól éreztem magam, abszolút nem voltam volán mögé vagyok, viszont maximálisan beszámítható voltam és így soha eszembe sem jutott volna volánhoz ülni. Ráadásul én nem vagyok nagy ivó, 1-1 sör néha lecsúszik így nyáron, de nagyobb mennyiséget nagyon nagyon ritkán iszok, szóval a toleranciám alacsony, ennek ellenére ezzel a közel azonos mennyiséggel bőven elég jó állapotban voltam ahhoz, hogy ilyen döntéseket ne hozzak meg, minthogy volán mögé üljek.


Ezt csak a kontextus miatt írtam le, hogy ez a mennyiség abszolút nem elég ahhoz, hogy az ember ekkora felelőtlen döntéseket hozzon. Persze az sem lenne sokkal jobb érvelés bíróságon, hogy "önkívületi állapotra ittam magamat", de akkor legalább lehetne érvelni, hogy normál esetben nem vagy ilyen. De ez normál eset volt. Itt nem lehet az alkoholt hibáztatni. Nem az alkohol hatása miatt hoztad ezt a döntést, hanem tudatosan, mert fejben valami nagyon nincs rendben nálad. Így pedig feltételezhető, hogy full józanon is hasonló kreténségeket csinálnál, tehát megérkeztünk: nem vagy közútra való.

2023. szept. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, én a helyedben összetenném a kezem ha "csak" 1-2 év eltiltást kapnék. A fújt érték alapból bcs kategória tehát letöltendőt osztogatnak érte, no meg a baleseti statisztikák szerint vasárnap éjjel óta halott vagy. Tehát inkább örülj hogy egy eltiltással megúszod.
2023. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Kitaláltnak érzem a történetet. 190 km/h-nál nincs az az autó, amiből sértetlenül (sőt, élve) ki lehet szállni egy fának csapódással kombinált borulás után. Meg ez így ebben a formájában már van akkora eset, amit megírtak volna a hírportálok.

Ha mégis megtörtént, akkor meg inkább annak örülj, hogy élve megúsztad, ne a jogosítványod érdekeljen.

2023. szept. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon összejöttek a dolgaim ebben az évben, és csöppet (nagyon besokalltam)"


És ez miért is kellene enyhítő tényező legyen?

Ha valaki "besokall" az nem való az útra.

2023. szept. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ja amúgy, 40 centis fa nem kicsi én láttam már hasonló méretű fának, oszlopnak csapódó autót, mondjuk úgy, hogy nem szálltak ki egyikből sem sértetlenül, ha egyáltalán kiszálltak. Pedig nem 190-el csattantak. Mindenesetre szép mese a kérdezőtől.
2023. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem kitalált történet, töltök majd fel pár képet. Ahhoz már hozzászoktam, hogy itt mindenki játssza a kis tökéletest amikor ilyen és ehhez hasonló kérdések merülnek fel. Biztos senkivel nem fordult még itt elő, hogy hozott felelőtlen döntéseket az életében..... Holnap érkeznek a fotók már ha érdekel egyáltalán valakit.
2023. szept. 1. 20:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!