Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Be szoktatok nézni az autó...

Be szoktatok nézni az autó alá, mielőtt beszálltok és elindultok?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt véletlenül átgázoltam a szomszédom macskáján, miközben az az autóm alatt aludt. Éreztem, hogy valamin átdöccent és azonnal megálltam, de sajnos már nem lehetett rajta segíteni. Pont szemtanúja volt a szomszéd is, és elkezdett velem hangosan kiabálni, hogy gyilkos vagyok, meg miért nem nézek a kerék alá stb. Annyira ordibált, hogy még a környező utcákban is hallani lehetett, azóta még mindenkinek azt híreszteli, hogy szándékosan csináltam. Ma még munkahelyemen is megkérdezték, hogy valóban direkt ütöttem-e el a macskát.

2023. szept. 7. 17:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem szoktam. De ha velem ordibálna a szomszéd, vagy az én rossz híremet keltené akkor eltörném az orrát.
2023. szept. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nézek
2023. szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor szoktam benézni alá, ha a saját macskám, vagy a környékbeliek ott lófráltak, mielőtt beülök. Amúgy meg 1-2 perc mindig eltelik a motorindítás és az indulás között, addig remélem, miden élőlény eliszkol az autó alól. A macskánk amúgy az előző gazdájánál egyszer a motortérben aludt, és ezt a farka bánta. Sajnos előfordul az ilyesmi.
2023. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Villanyos az autód vagy hogy a 'csába nem riadt fel a macsek amikor beindítottad az autót??
2023. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam, és a macskák szoktak olyan éberek lenni, hogy már az autó ajtajának nyitására legalább aggódva figyelni kezdenek, az ajtó zárásra meg aztán usgyi, nem hogy a motor beindítására. Hacsak nem nagyon idős süket macsek.


Jogszabály kötelezi a tulajdonosukat, mind kedvtelésből tartott állatok (pl. tengerimalac, macska, kutya), mind haszonállatok (pl. disznó, ló, marha) esetén, hogy akadályozzák meg a szökésüket, felügyelet nélkül ne engedjék kóborolni az állatokat, és ha az állatok felügyelettel elhagyják a saját területüket, akkor csak olyan személy lehet a vezetőjük, kísérőjük, hajtójuk, őrzőjük, aki uralni tudja őket. Ne a kutya sétáltassa a gazdit, ne a ló szabja meg, hogy milyen sebességgel és hol mennek.

A „gazda” - ha annak nevezhető -, gondolhatja úgy, hogy a macskájáé az egész világ, és miatta mindenkinek a szokásostól eltérő mértékben is figyelmesnek kell lennie; de nem így van.

A „hangos és haragos” szomszédod akár állatvédelmi bírságra is jogosult, mert nem akadályozta meg kedvtelésből tartott állata szökését, nem ügyelte fel, kockáztatva annak épségét és életét. Miért nem, szólt, hogy kergesd el onnan, vagy kért meg, hogy várj, míg elhívja? Mert a macska nem volt védett helyen, és ott nem felügyelte.

Másik macska akár kimarhatta volna a szemét, kutya is széttéphette volna, más is elgázolhatta volna.


A szökés megakadályozásának kötelezettségét legnagyobb arányban a haszonállatoknál tartják be, a macskáknál meg alig. Elhiszem, hogy nehéz a területen tartani egy olyan önálló lényt, minta a macska, amelyik könnyen ugrik több mint két méter magasra, ennél jóval magasabbról baj nélkül vetődik, ugrik le, pici lyukon is átjut, vékony, hajladozó faágon kötéltáncosként jár.

„Természetes”, hogy egyetlen macska akár 20 szomszédot is abban a szerencsében részesít, hogy macskakakába léphetnek, és ehhez nem kell macskatartásra költeniük. Vagy egy akár távoli szomszédnál is letétbe helyez bolhákat a tornácon levő hintaágyon, mert alkalmasnak találja éjjeli pihenésre. Pedig nem természetes, csak nagy arányban gyakorolt és eltűrt.

2023. szept. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nekem jó hangos az öreg dízel így macska miatt nem kell aggódnom.
2023. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe sem jut.
2023. szept. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%

#5

Jó nagy zagyvaságot írsz, mert csak a kutyákra vonatkozik a felügyelési kötelezettség, macskákra nem!

2023. szept. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

#8


Az állatvédelmi törvény kimondja:

"Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról"


A kedvtelésből tartott állatok tartásáról szóló törvény kimondja:

"A kedvtelésből tartott állatot úgy kell tartani, hogy (...) a környező lakóközösség kialakult élet- és szokásrendjét tartósan és szükségtelenül ne zavarja"


Adott esetben törvényileg meg is tilthatják neked a macska tartását.


Nyilván a macska egy szürke zóna, hiszen jön-megy, senki nem foglalkozik vele, ha történik vele valaki akkor hirtelen senkié és pont ezért nehéz szankcionálni is hiszen "hulló állat". Nehéz törvényileg megfogni. Ezért van az, hogy aki akarja az elintézi erőszakos úton.

2023. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
11%
Az általad idézett jogszabály-részletekből egyáltalán nem következik hogy a macskák mozgásterét korlátozniuk kellene a gazdáiknak. A "szökés" fogalma a macska esetében eleve nehezen értelmezhető, hiszen amikor bejárnak egy több négyzetkilométeres területet, olyankor nem "szökésben" vannak. Nyílván ha odaszarnának a parkos-füves közös területre mint valami ebfajzat, akkor elő lehetne venni a gazdit, na de pont hogy a macskák azok akik elsősorban földes területet keresnek vécézéshez és el is kaparják utána a kakit.
2023. szept. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!