Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit jelent a mostanság a...

Mit jelent a mostanság a kamionokon tömegesen látható "Angles morts" feliratú matrica?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen matrica amit mostanában szinte minden kamionon látok, magyar kamionokon, az van ráírva hogy "Angles morts", sárga-piros-fekete színű matrica. Ez micsoda?

2023. okt. 6. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Holttér figyelmeztető matrica.
2023. okt. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Halott látószögek franciául.

Franciaországban kötelező.

2023. okt. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
És tényleg van élet az agyhalál után
2023. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
#4 egy laikusnak mégis honnan a francból kellene tudni ilyeneket? Meg azt hogy pontosan hol van holttérben, az még inkább kérdéses, de amúgy meg azért van 6 db tükör a kamionon hogy nézze is a birka kamionsofőr, és így igazából nincs is holttér... Csak hát ott is divat az előbb sorolok mint nézek a tükörbe, és angliában ezért van annyiszor koccanás sávváltáskor
2023. okt. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#5

"egy laikusnak mégis honnan a francból kellene tudni ilyeneket"

Oktatják onnan. +Alap logika


"azért van 6 db tükör a kamionon hogy nézze is a birka kamionsofőr, és így igazából nincs is holttér"

Belátsz a pótkocsi mögé a tükörrel? Egy mezei furgonba sem látsz be a raktér mögé

2023. okt. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

pont ez volt a mondandó lényege, hogy teljesen felesleges a matrica mert a hétvégi vezetők úgysem értik

lásd a kérdezőt élő példának

2023. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

#6 5-ös vagyok , 10 éve kamionozok szóval nem kell nekem itt magyarázkodni haver. Holttérről volt szó, az hogy mi van a pót mögött ki a francot érdekel? Előrefelé mész, vagy oldalra ált, és ott van elvileg holttér, amit a tükrök nagyon jól kiküszöbölnek... tolatásnál meg ha nem vagy biztos hogy van-e valami/valaki mögötted, akkor felemeled a feneked kimászol a fülkéből és megnézed.


És én abszolút nem hibáztatom az autósokat, alapból a KRESZ-ben nincs semmi kitérés erre, és szerintem te sem tudod hogy hogyan kell egy motorkerékpáron a lánc lógását állítani, csak hogy mondjak valami hülye példát. Azért mert te tudod, örülj magadnak ülj le simizd meg a fejed egyél egy túrórudit és kapcsold le az internetet mára elég volt :)

2023. okt. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"És én abszolút nem hibáztatom az autósokat, alapból a KRESZ-ben nincs semmi kitérés erre"


A holttérre? Melyik tombolán nyerted a jogosítványod te egybites?

2023. okt. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7


már hogy a p**ába ne lenne benne az oktatásban a holttér? az egyik vezető bukás indok a forgalmi vizsgán

engem még azért is lebaszott az oktató mert huzamosabb ideig a kamion mellett tartózkodtam tanuló koromban (párhuzamos közlekedés)

2023. okt. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Személyautónál is van holttér, ezért kellene a fejed elforditani sávváltáskor. Csak amig az autonal fej elfordításnál látod az ablakokbol, kamionnal mar nem.
2023. okt. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!