Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kresz szerint, egy kerékpárosn...

Kresz szerint, egy kerékpárosnak mennyire kell vagy nem kell az út szélén haladni?

Figyelt kérdés

Például, ha van egy út, ahol az autósoknak fel van festve az elválasztó sáv, akkor a kerékpárosnak elég csak a jobboldalas közlekedést betartania és mehet az autósáv közepén is akár, vagy az autósávon belül is jobboldalra kell húzódnia?

(Mert van egy kerékpáros, aki mindig sokkal bentebb halad, esetenkét a sáv közepén megy. És csak úgy lehet megelőzni, hogy a szembesávba megyek át. Viszont időnként túl nagy ehez a forgalom, és így, van hogy kilómétereken keresztül hússzal döcögünk.)



2023. okt. 19. 16:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.
2023. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért nem megy szélen, hogy ne veszélyeztesd az életét a sávon belüli jóvanazúgy előzéssel.

Tisztában vagy vele, mekkora az oldaltávolság, amit tartanod kellene?

2023. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Pont annyira kell sávon belül jobbra tartania, mint amennyire egy motorosnak vagy egy autósnak. Ha úgy látja biztonságosnak akár a kátyúk miatt, akár a sávon belül őt előzők miatt, hogy inkább a sáv harmadánál-felénél megy, így nem tudják ész nélkül kis oldaltávolsággal előzni, meg nem kell kacsáznia a kátyúk között, akkor megteheti - már amennyiben nincsen neki felfestve sáv. (A kerékpáros nyom az nem sáv, az inkább a gépjárművek figyelmét hívja fel arra, hogy gyakori a kerékpáros forgalom azon az úttesten.)
2023. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Lakott területen belül megszűnt az a törvény, hogy az úttest jobb szélére lehuzodva kell mennie....

Mehet akár a sáv közepén is, kivéve lakott területen kívül.

2023. okt. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Minimum félméteres oldaltávolságot szoktam tartani. A többi kerékpáros az út szélén megy, és nincs leszorítva, elég helye van. És ilyenkor megtudom úgy előzni, hogy az elválasztósávon futnak a baloldali kerekek, szóval tulajdonképpen nem megyek a másik sávba, csak surolom. És így a szembejövő is kényelmesen elfér.

Azért írtam ki, mert az az egy kerékpáros indokolatlanul beljebb teker, legalább fél méterrel mint a többi, holott lenne helye. És így már át kell mennem a másik sávba előzésnél, amivel mem lenne problémám, csak előforult már, hogy a folyamatos szembeforgalom miatt a következő városig, mögötte kullogtam. Ott is csak azért szabadultam fel mert lekanyarodott.

Az út lakott területen kívűl van, és teljesen jó, nincs kátyú semmi, szélesek a sávok, 70-es tábla van kint.

2023. okt. 19. 18:28
 6/24 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Ha szeretnéd be tudom majd hivatkozni a kresz szabályt, de mint kerékpáros egyesület tagja:

A kerékpárosra is vonatkozik a jobbra tartás mint kötelezettség, de csak és kizárólag ha biztonságos.

Régen nem volt benne ez a kitétel, sokan emiatt tudják rosszul.


Rendszeresen "sávfoglalok" parkolósávok mellett, mert pontosan tudom mit tud tenni egy előttünk fél méterrel kinyitott autó az emberi testtel ha 30al halad.


Illetve abban az esetben szoktam még sávfoglalni ha a jobboldalon több a lyuk mint az aszfalt. Autóban kellemetlen a kátyú, kerékpárral viszont halálos is lehet (elesel, mögötted az egyértelműen követési távolságot nem tartó azonnal átmegy rajtad)


Szerencsére viszonylag kevés ilyen szakasz van körülöttem.


Azok akik indokolatlanul sávfoglalnak nem fejlődtek tovább a herékben tartok szakaszuknál, hogy szépen fogalmazzak

2023. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Fél méter lóf#sz. Másfél métert akartál mondani, ugye?
2023. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Szóval akkor sávon belül is jobbra kell tartania a kerékpárosnak, ha lehetséges?

Mert akkor jól gyanítottam, hogy ő csinál valamit rosszúl, mert a többi kerékpáros mind a szélen megy.

2023. okt. 19. 18:53
 9/24 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy "minimum" fél méter, ha lehet akkor többet, de nyílván lassítok is mikor mellette el megyek.
2023. okt. 19. 18:55
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
#8 Mindenkinek jobbra kell tartania sávon belül. Neked is, de valószínűleg te sem teszed meg. És a fél méter valóban lópikula, főleg országúti sebességnél.
2023. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!