Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amikor autóval megállok egy...

Amikor autóval megállok egy elsőbbségadás vagy Stop táblánál kereszteződésben, mindegy hogy a sebességváltót egyesbe vagy üresbe teszem?

Figyelt kérdés
Mert most kaptam jogosítványt nemrég még tanultam csak vezetni, és órákon egyesbe kellett tenni, de az anyám az meg azt akarná hogy üresbe tegyem olyankor. Mindegy hogyan csinálom?
2023. okt. 29. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Minek tenné az ember üresbe? Ha épp üres az út, el sem tudsz indulni, mert nem vagy sebességben. Amikor megállsz üres és 1 mp-re rá már mehet is az 1-es. Fel se szoktam engedni a kuplungot az üresnek.
2023. okt. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen mindegy.


Ha hosszabb ideig állsz, akkor érdemes üresbe rakni, hogy ne terheld a kuplungot. De nincs ilyen "szabály", hogy egyesbe csak üresből szabad váltani.

2023. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk ugy, hogy nem allunk foloslegesen a kuplung pedalon.
2023. okt. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Minek tennéd üresbe? El akarsz indulni az első adandó lehetőségénél, nem?
2023. okt. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire sietsz.
2023. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Nekem nem gond gyorsan elindulni üresből se. Csak a nyomik és a versenyzők állnak folyamatosan a kuplungon.
2023. okt. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Üres.
2023. okt. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!