Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan helyes vagy ki hogy...

Hogyan helyes vagy ki hogy szokott Budapesten a Blahánál a Rákóczi útról kis ívben jobbra kanyarodni az Akácfa utcára?

Figyelt kérdés

A Keletitől haladva a Rákóczi úton szeretnék a nagykörútra fordulni de ahhoz a Rákócziról a Blaha kereszt után az Akácfa-Dohány utca érintésével tudok az oké. De a Rákóci úton a szélső sáv buszsáv amit ugye szabály szerint a lámpa után vehetnék csak igénybe jobbra fordulás miatt, de ott 99%-ban mindig suhan egy egy busz vagy taxi vagy akármi, és még az ott lévő balra kanyarodó sávban is állandóan áll a kocsisor. Mire észre vesz a busz hogy jobbra indexelek és beenged már rég a Burgerkingnél vagyunk és most ott kamikázzézzak ba az Akácfába már ha az ott jobbra kanyarodók is beengednek addig meg én jól feltartom a Rákóczi úti buszforgalmat. Ez így normális? Vagy itt hogyan kéne idállisan közlekedni? Nem rég óta vezetek pesten de valakinek erre van valami bevált tipje szívesen veszem :D mert rendőrrel se nagyon szeretnék ismerkedni :D Többször elcsesztem már ezt a kanyarodást és a kövi lehetőség meg csak a nyár utca addig meg nem mehetnék legálisan a buszsávban...


Apropó ha már nem engedik a Rákóczin a balra kanyarodást akkor miért nem a belső sávokba építették ki a buszsávokat? mindenkinek jobb lenne



jan. 31. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát mert nem az úttest közepén vannak a megállók járdaszigetei..

Oda ki is kéne jutni, meg vissza a buszsávba.

Nagy szlalomozás lenne csúcsforgalomban.

Megtennélek buszvezetőnek, nem tudom mit mondanál..

jan. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A lámpa előtt már beállok a buszsávba.. utána egyből cél a kanyarodó..
febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!