Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kb öt évvel ezelőtti orvosi...

Kb öt évvel ezelőtti orvosi alkalmassági igazolás felhasználható-e most jogosítvány szerzéshez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb 5 éve tanultam vezetni, akkor forgalmi vizsgánál megbuktam és mivel külföldre kellett utaznom, nem tudtam folytatni a vezetést. Most újra kezdtem, az lenne a kérdésem, hogy felhasználhatom-e az akkori orvosi igazolást, ami elvileg 10 évig érvényes, vagy megint szükséges elmenni orvoshoz? Köszi!

febr. 7. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Úrvezetői jogosítványhoz valóban 10 évig érvényes a határozat, így használhatod.
febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem az van az egészségi alkalmassági papíron, hogy ’elvileg hány évig érvényes’, hanem dátummal meg van adva, hogy meddig. Akár a régebbi formanyomtatványon, akár az EESZT-vel készített új lapon úgy van, hogy: „A legközelebbi orvosi vizsgálat:” és egy dátum. Addig érvényes, és addig fel is használható vezetői engedély igényléshez, és a kiállított vezetői engedélyen is az a dátum szerepel majd a 11-es mezőben „érvényesség vége” jelentéssel; a vezetői engedély kiállításának időpontjától függ, hogy milyen dátumformában.
febr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jelenleg nincs nálam az igazolás, ezért nem tudom pontosan mit tartalmaz. Csak annyit olvastam róla, hogy 50 év alatt 10 évig érvényes, ezért fogalmaztam így. Még egyszer köszi. :)
febr. 7. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!