Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem szabad a rendőrautóra...

Nem szabad a rendőrautóra "villogni"?

Figyelt kérdés

Hajnali 4kor városban, menetirányonként két sávos úton egy rendőrautó haladt előttem 30al a belső sávban. Forgalom alig volt, a jobb oldali sáv szabad volt, és röviden rálámpáztam a rendőrre, mire az azonnal sévot váltott és jobbra húzódott, hogy meg tudjam előzni. Erre a barátnom mellettem azt mondja: "Hülye vagy?? Azt akarod, hogy megbüntessen?!"

Persze nem történt semmi. Sávot váltott, én pedig szépen 50el elhaladtam mellette.



ápr. 12. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azonnal bef.snak ha rendőrt látnak.
ápr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól jártál el.
ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írja. Mifelénk gyakori jelenség, hogy a rendőrautó a külső sávban poroszkál ugyanúgy 30al, de mögötte már feltorlódott 2-3 autó is, de egyik sem meri megelözni a belső sávból.
ápr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Ez volt a megoldás, a nagyobb baj az lett volna, ha jobbról megelőzöd. Szerintem ezt akarta kiprovokálni, hogy meg tudjon büntetni.
ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 kétlem, hogy lett volna ilyen hátsószándék. Rossz minőségü a külső sáv, tele gödrökkel, itt senki nem használja szívesen. Szerintem simán csak megfeledkezett magáról a rendőr, és nem vette észre, hogy jönnek mögötte.
ápr. 12. 16:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 Ez simán lehet, ugyanis lakott területen belül szabad a belső sávban haladni HA ezzel nem akadályozod a mögötted gyorsabban jövőt.
ápr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4: De ha a külsőben elmész mellett 50 el amíg ő a belsőben 30 al cammog és utána nem mész be a belső sávba elé hanem maradsz a külsőben, az nem előzésnek számít hanem csak elmész mellette.
ápr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#4: nem igazán büntethette volna meg, mert ezt kifejezetten engedi a kresz. [36. § (4)]
ápr. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!