Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kaphatok utólag bírságot...

Kaphatok utólag bírságot azért mert ráhajtottam a forgalom elől elzárt, becsíkozott útfelületre?

Figyelt kérdés
Balra akartam kanyarodni egy telezöldes útkereszteződésben. Az útszakaszon volt egy balra kanyarodó sáv, és egy egyenesen és jobbra kanyarodó. A balra kanyarodó tele volt, de volt előtte egy becsíkozott terület. Ezért hogy az egyenesen és jobbra haladók elférjenek tőlem, ráhajtottam a becsíkozott felületre. Néhányan elhaladtak mellettem egyenesen és jobbra, majd megérkezett mögém a kamerás rendőrautó. Szerintetek kaphatok utólag bírságot ezért? Ha igen kb. mekkorát?

ápr. 12. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha a rendőr azt látta amit te, akkor nem.
ápr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Dehogyis. Ha mögéd jött, akkor ő is oda állt egyrészt, másrészt ilyenekért nem büntetnek utólag.
ápr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Nemhiszem
ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Látni látta, de ő nem hajtott rá a becsíkozott felületre. Amúgy civil autó volt kamerával.
ápr. 12. 15:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Én inkább állok félig mindkét sávban minthogy ráhajtsak a forgalom elől elzárt területre.
ápr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én meg úgy voltam vele, hogy minek tartsam fel feleslegesen azt aki egyenesen vagy jobbra menne. Nem is értem minek oda a becsíkozott rész. Olyan a kereszteződés, hogy nagyjából 2-3 autó tud átmenni egy zöldön balra, ugyanakkor jóval többen szeretnének.
ápr. 12. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tartozik az objektív felelősség hatálya alá. Ilyesmi esetében csak a konkrét sofőrt lehet büntetni, viszont ha nem igazoltattak, nyugodtan mondhatnád, hogy nem te vezettél. Emiatt eleve meg se próbálnak csekket kiküldeni.
ápr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!