Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért döcögnek sokan főúton...

Miért döcögnek sokan főúton 60-70nel egy lassú jármű mögött (ahol 90nel lehetne amúgy menni), ahelyett hogy megelőznék?

Figyelt kérdés
Ma 15 km-en át ment egy egész sor 60-70-nel egy ilyen jármű mögött, amikor mentem autóval, és eléggé bosszantott, nem voltak képesek megelőzni az előttem levők. Én meg nem tudok egy egész autósort megelőzni
ápr. 13. 16:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%

9: ez függ az autódtól is. De nekem pl nem éri meg az életem többszörös kockáztatását az, hogy 10 perccel előbb érjek célbam.


Sűrű forgalomban értelme sincs. Csomószor van, hogy aki végigelőzte a sort az a városba beérve 2-vel áll előttem a lámpánál. Na azért igazán semmi értelme nem volt.

ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
48%

#10 Nem kell ehhez szuper képesség vagy szuper autó. Csak meg kell tanulni felmérni a helyzetet. Az meg csak gyakorlat kérdése.


#11 Ha kettővel előtted volt, akkor volt értelme.

ápr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Az előzés nem nyúlhat el térben és időben. A szemből jövőket zavarni sem szabad. A 90 és 60 között elég nagy eltérés van, de lehet nem ugrik elég gyorsan az autója, nem tud biztonságos oldaltávolságot taetani. Jönbek szemből, és megítélése szerint zavarás nélkül nem tudná befejezni. És a megelőzötz jármű elé sem szabad bevágni.

De ha egyik sem, akkor még ott a leguütősebb indok: há me csak. Nem sietek.

ápr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
25%

Elég, ha a traktor mögött egy mami, papi ül egy fűnyíróban, már áll a sor.

Vagy a friss jogsis pistike/jucika.

Sokszor én a 33 éves szopódízelemmel kényszerülök olyan mutatványokra ezek miatt, hogy utána öregszem 30 évet.

Aztán meg jönnek a valagamban az előbb említettek, merhogy "füstöl", meg "régiszar"

ápr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%

Az ilyen kérdések mindíg azoknál van aki szinte még semennyire nem tud vezetni.

Itt is leírták előttem hogy ha tudna vezetni akkor előzgetné legalább egyesével.

ápr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#15: szerintem valamennyire tud. Ez inkább a tipikus 1-2 éves jogsis vérpistike.


De valóban, ha tudna vezetni, akkor egyesével megelőzte volna őket, vagy elfogadta volna, hogy kb. kemény 5 percet veszített.

Ennek a kérdésnek a kiírása és a válaszok elolvasása nagyjából ugyanennyi időt vesz igénybe, de ez teljesen rendben van. :D

ápr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek semmi köze a vezetés tudáshoz, inkább egyfajta intelligencia. Nagyjából ugyanaz az intelligencia, ami ahhoz kell, hogy ha egybefüggő sor áll mindkét sávban a m1-en Budaörstől Győrig, akkor nem kezdek el a belső sávban villogni vagy hogy a villamoson felszállóként megvárom, hogy előbb leszálljanak és így tovább.
ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 Az igenis vezetéstechnika, hogy ismered annyira az autót és tudod úgy kezelni, hogy a szembejövő zavarása nélkül végigviszel egy előzést és vissza is sorolsz.
ápr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!