Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezt külön tanítják a rendőröknek?

Ezt külön tanítják a rendőröknek?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet:

Adott egy kereszteződés (forgalmas utat keresztez egy mellékút, városban)

A forgalmas útról a mellékútra jobbra kanyarodvan történhetett egy kis koccanás, annyit láttam, hogy a kereszteződéstől 6-8 méterre félreállt egy autó vészvillogóval.

Tehát nem történt semmi katasztrofális dolog.

Az említett utak mellett közvetlenül, egy több 100 négyzetméteres részben füves, részben betonozott terület van.

Jött egy rendőrautó, bizonyára a koccanás miatt hívták.

Az okos rendőr nem a hatalmas szabad területen állt meg az úttest mellett. De nem ám!

Ő megállt a forgalmas úton, ezzel jó nagy káoszt okozva.

Ezt így tanítják a rendőröknek, hogy a lehető legnagyobb mértékben állják el az utat indokolatlanul?



ápr. 16. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel csak a közúton szabad megállni, ezért más lehetösége nincs
ápr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Köszönjük, Karen!
ápr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A rendőr megállhat a járdán is, ilyen esetekben.
ápr. 16. 17:32
 4/15 A kérdező kommentje:
Felállhat a padkára is
ápr. 16. 17:33
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
3! és 4! Úgy érted, szabályosan? Miért?
ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 BeefEater ***** válasza:
100%

Bizonyos esetben valóban megállhat a járdán is. (Ha a füves/betonozott terület magánterület akkor nem feltétlenül állhat meg ott csak úgy mert rendőr.)

Sokszor úgy állnak meg, hogy az autó védje őket, hogyha valami idiótának nem tűnne fel, hogy ott van és nekimegy, akkor csak az autó törjön de személyi sérülés ne történjen.

ápr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#5 villogóval simán állhat a járdán.
ápr. 16. 21:35
 8/15 A kérdező kommentje:

#6 nem védett senkit a rendőrautó.

Mint mondtam, a rendőrautó a forgalmas úton állt, az intézkedés és a sérült autó az azt keresztező mellékúton (kisebb utcán) volt.

ápr. 16. 21:36
 9/15 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

Neki is be kell tartani a szabályokat, és nem villog egy ilyen ügy miatt. Továbbá készen kell állni arra, hogyha a károkozó meg próbálna elmenekülni. Illetve jobb is ha az úton áll, mert a többi közlekedő is hamarabb észre veszi, hogy valami van, így fel tud készülni a kerülésre.

Ha nem tudsz elmenni tőle, akkor ne a rendőrt hibáztasd, hanem a többi autósokat, akikben annyi helyzetfelismerés nincs, hogy apránként átengedjenek.

ápr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

“ A forgalmas útról a mellékútra jobbra kanyarodvan történhetett egy kis koccanás”


Tehát, azt sem tudjuk mi történt.


“ Jött egy rendőrautó, bizonyára a koccanás miatt hívtáK”


Tehát azt sem tudjuk mi történt és a rendőr aki megállt milyen okból állt meg.

Ennek ellenére, hogy konkrétan semmit nem tudsz, hogy mi történt, miért ment a rendőr, miért állt a meg rendőr, a rendőr a hülye?


Szerintem nagyon nagyon egyszerű. Foglalkozz a magad dolgaival. Nem kell okosabbnak lenni a rendőrnél, orvosnál, bolti eladónál.

Az a rendőr ott így döntött.

Ha téged ezzel ilyen nagy sérelem ért, menj és tegyél panaszt ellenük. Majd kivizsgálják, mi történhetett.


Itt te is és mi is 0 információval rendelkezel. Minden amit mondasz csak feltételezés. Milyen következtetést szeretnél levonni?


“ nem védett senkit a rendőrautó.”


De picit játszunk a gondolattal, hogy baleset történt és azért ment oda a rendőr.

Kimegy, hogy lehelyszinelje a balesetet.


Fényképez, rajzol. Ehhez sétálgatnia kel az úton.


Te, hol lassítanád a rendőr helyében a forgalmat, a saját biztonságod érdekében?

A lassú, gyér forgalmú mellek úton, vagy a forgalmas főúton?


Azok a rendőrök, akik ott helyszínelnek azok folyamatosan az útra mászkálnak ki. Én is leraknám úgy a kocsit, hogy a forgalom lassabb legyen. Az emberek konkrétan 30 métert nem látnak előre, nem hogy egy ilyen helyen figyelje a rendőrt. Ha az testi épségem, életem múlna rajta. Én is inkább okoznék egy 15 perces dugót.


Tudom tudom, te biztos jobban megoldottad volna.

ápr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!