Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lassan ott tartunk, hogy nem...

Lassan ott tartunk, hogy nem éri meg megcsinálni a nagymotor jogsit, ha van már B kategóriája az embernek?

Figyelt kérdés

Napokban volt egy motoros kérdés, és a kérdező megbukott KRESZ-en, és 10500Ft az újabb vizsga. Akkor betámadták, hogy nem létezik, mert a Kresz 4600 Ft, pedig sajnos durván felverték az árakat nagymotor esetén.

Míg a B kategóriánál maradt minden, addig motor esetén közel minden a duplája lett. Kresz 4600-ról 10500-ra

Rutin is valahol ilyen 4600 körül volt, az most 9 ezer

a forgalmi vizsgát meg 11 ezerről 24 ezerre emelték.

[link]

Ha jól tudom, általában csak pénzbüntetés van, ha valaki olyan járművet vezet amire nincs jogsija, de másra igen. 20-40 ezer forintos büntetési tételeket találtam Ilyen jogsi árak mellett simán bevállalható a büntetés, bár amilyen ritkán állítják meg az embert... Engem konkrétan több mint 20 éve nem igazoltattak.

Még mielőtt valaki betámadna, hogy jogsi nélkül vezetnék, közlöm, hogy van ABC kategóriás jogsim, csak az "A" korlátlanom, már tavaly, némi plusz órával 400 ezerbe volt. Ebbe pár büntetés simán beleférne.


máj. 13. 22:23
 1/8 b1812567 ***** válasza:
Ha jól tudom, most már bűncselekmény ha valaki eltiltás alatt vezet, és börtönt is adhatnak érte.
máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Igen van ilyen is, sajnos kevés infót találtam ezzel kapcsolatban, mert itt nem az van, hogy egyáltalán nincs jogsija az embernek, vagy bevonták. Tehát ismeri a Kreszt, csak éppen az adott kategóriára nincs, és ilyenkor van, hogy megússza az illető egy helyszíni pénzbírsággal.
máj. 13. 22:41
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem tartunk ott.
máj. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A2 jogsim van, és 2009-2011 között kb 5e kilométert motoroztam egy 100 lóerős hornettel. Tisztában voltam vele, hogy ahhoz korlátlan A kell, de kockáztattam. A legelső igazoltatáskor fel sem tünt a rendőrnek, hogy nagymotor, és nem volt semmi gond. A másodiknál már szóbeli figyelmeztetést kaptam, és rendőr megígérte, hogyha legközelebb elkap, akkor le is ültet.(nem tudom, hogy akkoriban ezért lesitteltek volna bárkit is) Szépen megköszöntem, hogy nem indított eljárást, majd hazaérvén meghídettem a motort, hogy eladó.

Szerencsém volt, hogy épp egy jófej, megértő rendőr kapott el, ma már nem hazárdíroznék ilyesmivel.

máj. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

„Ha jól tudom, általában csak pénzbüntetés van, ha valaki olyan járművet vezet amire nincs jogsija, de másra igen. 20-40 ezer forintos büntetési tételeket találtam”


Igencsak idejétmúlt helyeket találtál.

2021. május 20-ig taglalták az engedély nélküli vezetés bírságolását, addig volt pl. olyan, amit írtál, hogy az engedélyhez kötött jármű vezetője nem rendelkezik járművezetésre jogosító kategóriával: [link]

Az ezt tartalmazó rész, a 3. melléklet, 2021. május 21-én kikerült a jogszabályból, hatályát vesztette: [link]

Ugyanakkortól, helyette, a Szabálysértési Törvényben összevonták: csak engedély nélküli vezetés van: „176. § (1) Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetve a közúti forgalomban gépi meghajtású járművet úgy vezet, hogy annak vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, szabálysértést követ el.”

Egyben, ezt a szabálysértést szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértésekhez sorolták; ezeknél a pénzbírság felső határa négyszázezer forint. Ha hat hónapon belül valakit újfent szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértés miatt bírságolnak, akkor a felső határ a másfélszeresére nő, harmadik ilyen esetben pedig duplázódik és alkalmazni kell a vezetéstől eltiltást is.


Persze, mérlegelhetsz, hogy mi az esélye, hogy tetten érnek.

máj. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bazaltkaroly ***** válasza:

Pár éve volt egy cikk, hogy sok ember indult el ezen a logikán, miszerint olcsóbb a büntetés, de nem teljesen így van, mert vonhat más szekciót maga után az eset.

Persze gyakorlatban megint más a dolog, mert rengeteg történetet hallani, hogy a rendőr csak annyit mond, hogy "Szálljon ki és menjen tovább gyalog!", ugyanis sok rendőrnek nem éri meg a papírmunka ekkora fizetések mellett.

Persze kiemelem, hogy senki ne próbálja meg ezt a módszert.

máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha komoly balesetet okozol, becsuknak, és jogosan.
máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bazaltkaroly ***** válasza:
#7 Azt akkor is megteszik, ha van jogsi.
máj. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!