Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy gyorsforgalmi úton ki...

Ha egy gyorsforgalmi úton ki akarok előzni egy 65-70el közlekedő autót, akkor azt hogyan tegyem? 80-90 között vagyok, akkor ha hármasba rakom okés? Hallottam mástól, hogy ő kettesbe rakja, melyik ajánlottabb?

Figyelt kérdés

Megkérek szépen mindenkit, hogy ne veszekedjetek egymással és csak olyan írjon aki szeretne válaszolni, nem pedig beszólni!

Köszönöm szépen!



máj. 15. 18:02
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ez az adott autó váltó áttételétől, motorjának erejétől, karakterisztikájától és az autó(+teher) súlyától függ. Minél gyengébb egy autó, annál inkább vissza kell váltani. Azért a kettes meg a 90 egy nagyon erős túlzás, az gyakorlatilag az autó meggyilkolása.
máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

"Hallottam mástól, hogy ő kettesbe rakja"


Az hülye.


Hármasba vagy négyesbe.

máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
Attól függ, milyen az autód teljesítménygörbéje. Az a fontos, hogy benne maradj abban a fordulatszám-tartományban, ami nem túl gyenge és nem túl magas. Ha a fogyasztás és a komfort szempont, akkor válassz ki egy szűkebb tartományt, mittudomén 2000-5000 rpm, és oda válts, ami ebbe a tartományba esik. Még esetleg annyi, ha 2-3-at visszaváltasz, akkor kuplung felengedésekor adj rá egy kis gázt, különben rángatni fog anagy fordulatkülönbség miatt
máj. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Egy átlagos személyautóval 80-90 közt simán lehet ötödikben előzni.

Vannak autók (pl. az én régi F Astrám, vagy a kölcsön 5 éves Hilux), amiket csak 80 körül kell felrakni ötödikbe, azoknál egy intenzívebb gyorsításnál érdemes visszatenni negyedikbe.

Ennél jobban visszaváltani minden autó esetében felesleges. Ahogy túl alacsony fordulatszámon, úgy túl magas fordulatszámon is kevésbé húz a kocsi, lassan is pörög fel kellően, plusz még rongálod is a motort.

máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!