Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van autószerelő aki úgy...

Van autószerelő aki úgy kezdte a szerelő képzést hogy abszolút semmit nem értett az autók működéséről?

Figyelt kérdés
Van olyan aki úgy választotta ezt a szakmát, hogy úgy kezdte el a képzést hogy azt sem tudta mi az a karburátor? Vagy aki ezt a szakmát választja az többnyire már gyerekként érdeklődik a technika iránt így azért mire a képzést elkezdi nagyjából tudni fogja az alapokat?

máj. 19. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Az alapokat nagyon egyszerűen és gyorsan meg lehet tanulni....

Amúgy sem egy atomfizika az autószerelés.

Sokkal inkább fizikai munka mint sem szellemi.


Pl. egy programozó aki számítógépen dolgozik az ezerszer nehezebb meló szellemileg.

máj. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Én. Autónk csak egy rövid ideig volt, meg panelban nőttem fel, szóval nem volt esélyem semmilyen gyakorlati tapasztalatszerzésre. Sőt, bár alapvetően mindig is érdekeltek az autók és műszaki családba születtem, ez a szakma nem is volt tervbe véve, csak tartalék volt, amire szükségem volt, mert nem vettek fel oda ahová menni akartam, bár ennek utólag már mocskosul örülök.


Szóval tulajdonképpen nulla tudással kezdtem bele és a helyzetet tovább rontotta, hogy hála a jó magyar oktatásnak, hiába voltak bitang jó tanáraim, a gyakorlati képzés minimális volt, én meg mindig is szenvedtem az elméleti tantárgyakból, szóval hiába végeztem el az iskolát, utána elmenni dolgozni, hát nem volt egyszerű. Hatalmas szerencsém volt, hogy nagy nehezen találtam egy helyet, akik rám áldozták az időt és energiát. Gyakorlati tapasztalat alapján nagyon gyorsan bele jöttem, próbaidő alatt is javultam annyit, hogy adtak több időt, amit ki is használtam, azóta is minden fasza, ennek már sok éve.


Lényeg a lényeg, rohadtul nem egyszerű ha a nulláról kezded, kell hozzá egy kis szerencse is, de ha oda teszed magad, akkor simán megtalálhatod a helyed ebben a szakmában.

máj. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
#1 LOL
máj. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát úgy azért szerintem senki nem kezdi hogy addig semmit nem tud róla és nem is érdekelte .

Ha mást nem akkor már gyerekként is érdekli és először a biciklit majd motort szerelget, bütykölget és szép lassan lesz fogalma sok dologról.

Már az is alap hogy ránéz az ember egy csavarra és tudja pontosan hogy milyen kulcs való rá.

HA érdekli akkor nagyon sok mindent megtud tanulni autódidaktra módon az ember.

AZtán lehet menni iskolába.

máj. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!