Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kátyú javítás önkezűleg?

Kátyú javítás önkezűleg?

Figyelt kérdés

Az utcánkban van egy hatalmas kátyú, akkora, hogy már szinte térdig ér. Évek óta próbálkozunk a lakossággal kérvényeket benyújtani a közútkezelőnek, hogy javítsák ki. Pár éve petíciót is írtunk alá, de az nem vitt semmire, mert elméletileg nem fogadhatják el. Már baleset is volt belőle, és nem egy autó szervizelése szárad annak a lyuknak a lelkén. Ráadásul kikerülhetetlen, mert szűk utcáról van szó, és ha már egy szélesebb autóval jár arra valaki, akkor nem tud mit tenni. ÉS ennek fejében egyirányúsították az utcát már régen, így visszafordulni sem lehet (már ha valaki képes ezen a kis úton), csak összeszorított fogakkal közeledni és reménykedni, hogy nem lesz túl drága az áthaladás.

Természetesen az önkormányzat, és a közútkezelő sem mozdítja egy ujját sem, és csak ígérgetnek évek óta, bezzeg a sétálóutcát fel lehetett újítani sokkal több pénzből, amit nem bánnék, ha nem sajnálnák a valószínűleg, százezrekkel olcsóbb munkát a mi utcánkból.

A hétvégén betelt a pohár ugyanis sikerült belemennem, amitől a felfüggesztés reccsent egy nagyot. Most jövök a szerelőtől, aki szerint okozhatta a kátyú ezt a sérülést, és nem is lesz olcsó a javítás (én nem értek az autókhoz). Hiába fordulnék ezzel bárkihez - mint előttem már annyian -, csak zárt ajtókkal találkoznék, és üres ígéretekkel.

Már harminc éve dolgozok az építőiparban, és volt már dolgom útjavítással, bár nem közúton, de meg tudnám csinálni szép egyenesre, így azon gondolkodtam, hogy megveszem a anyagokat, és megjavítom magam. Tudom, mit csinálok, bár ettől a kókánymunka is jobb lenne.

A kérdésem az hogy lehet-e ennek bármilyen következménye? Érdemes-e belefognom, vagy várjam meg az estét, amikor már nem vehetnek észre olyan könnyen? Ha kell maszkot is veszek fel, ha arra járna valaki, akkor el tudok bújni.

Van egyáltalán jogom erre, vagy törvény tiltja, esetleg milyen büntetés jár érte, mert egy-két tízest még hajlamos is lennék kifizetni büntetésként.

Nem kérek semmilyen pénzt senkitől, vállalom az anyagköltséget, és a munkadíjat, csak legyen már megcsinálva az a nyavalyás kátyú.

Bocsánat a hosszú magyarázatért, ennél a rövid kérdésnél, de úgy gondolom, érdemes tudni a körülményeket ahhoz, hogy valaki aki jobban ért a joghoz, meg tudja válaszolni.



máj. 21. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem az a gond vele, hogy utána le kell zárni egy napra az utcát, azt pedig te nem teheted meg.
máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rongálás (!) címén megbüntethetnek, de az eredeti állapot visszaállítására is kötelezhetnek (Nem röhögni!).
máj. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Nem vagyok jártas ebben, de azt hiszem van rá valami szabályozás, hogy te önkezűleg nem csinálhatod meg.


Tippek:

-Nézd meg a falud/városod honlapján, hogy hol vannak térfigyelő kamerák. Elvileg kell valami dokumentumnak lennie, ahol felsorolják az elhelyzkedésüket.

-A maszk/kapucnis pulcsi jó ötletnek tűnik.

-esténként általában kisebb a forgalom az utcákban így talán tényleg az lenne a jó időpont.


-Ehhez meg főleg nem értek csak ötlet a betöméshez:

- kisebb kavicsokkal vagy homokkal betömni.

-valami vastag fémlemezt fölé rakni (hátránya: könnyen elviheti bárki)

máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BeefEater ***** válasza:
100%

Használd ki, hogy jönnek az önkormányzati választások. Ültess virágot a kátyúba és hívd ki a jelenlegi polgármester kihívóját fényképezkedni mellette.

Egy kis sajtónyilvánosság lehet, hogy segíteni fog az ügyön.

máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve elmentem a közeli kavicsbányába, vettem fél tonna poros kavicsot, amit könnyű ufóval el tudtam vinni és a telkem előtt végigszórtam az úton. Fontos, hogy poros legyen, mert az egyben marad, a tiszta kavicsot gyorsan kitúrják az autók. 1-2 ezer forint volt.
máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#1 Ez a másik dolog, amit nem írtam be, hogy muszáj valahogy feltartani az utcát. A szomszédsággal tudok beszélni, mert szerencsére nagyon jó közösség vagyunk, és biztos együttműködnének, de azt nem tudom megakadályozni, hogy más arra járjon, így megy csak nagyobb kárt okozhatnék más autójában.


#2 Nem szeretnék röhögni, de ez már nevetséges. Valahol megértem, hogy ha elnéznék, akkor ezzel csak bátorítanák a kontárok saját kezű megoldásait, de azért soknak tartom, hogy azt aki a városnak akar tenni jót, még büntetéssel fenyegetik. Ráadásul visszarongálni a kátyút.


#4 Ez nagyon jó ötlet, lehet hogy kampányként valaki be is tömné. Nem szeretem egyik jelöltet sem, akik most vannak, de lehet kapóra jön.


#3 #5 Ez is jó ötlet, mert így nem kell megvárni a száradást, és gyorsan le is tudjuk. Lehet nem lesz olyan tartós, de egy ideig kitart. Van is egy szomszédom, aki tegnap este azt monda, ha nincs túl nagy kockézat, akkor segít nekem. Elmegyünk venni ilyen poros kavicsot.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Mind nagyon hasznos volt. Esetleg, ha jutunk valamire, akkor még visszaírok a fejleményekről.

máj. 22. 09:01
 7/7 A kérdező kommentje:

Fejlemények.

Szombat este megcsináltuk a szomszédommal a kátyút úgy ahogy mondtátok, poros kaviccsal. Ki is próbáltuk, és mérföldekkel jobb rajta menni. Eddig még senki nem reagált semmit rá, a többi szomszéd pedig megígérte, hogy tőlük senki sem fogja megtudni, hogy ki tette.

Gondoltam, hogy írok az aktuális, ellenzéki polgármesterjelöltnek, de úgy döntöttem, hogy mégse teszem, mert ha nem jut sehová, akkor gyanúsítható leszek a levelem alapján.

Ha esetleg lesz valami következmény, akkor írok ide.

máj. 27. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!