Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit kell rá irni a helyi busz...

Mit kell rá irni a helyi busz bérletre? Melyik számot?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy Helyi busz bérletet,de nem tudom mit kell ráirni.Ami a diákon van,az azonositószám,ami 11 db-ból áll??? Vagy a személyiről kell? Ha valaki tudja létszi segitsen.Köszi.
2009. jan. 13. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mármint budapesti?
2009. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

diákbérletre a diákigazolvány számát kell ráírni, teljesárú bérletre meg a bérletigazolvány számát.


személyi igazolvány számát semmire nem kell ráírni.

ha azt írod rá, akkor jóeséllyel meg is büntetnek, mert úgy kell csinálni ahogy azt feljebb leírtam. máshogy nem jó.

2009. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
rendben.Köszönöm a segitséget.
2009. jan. 13. 12:18
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Ez már megint milyen hülyeség?? A diákigazolvány számát kell a diákbérletre írni, de a teljes árura a személyi igazolvány számát kell. Mellesleg én még nem is láttam olyat, hogy bérletigazolvány, persze tudom, hogy van olyan, de nekem 5 éve teljes árú bérletem van, és mindig a személyi igazolvány számom van rajta, azt is kéri mindig az ellenőr, annak a számát nézi, hogy rajta van-e.
2009. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem van bérletigazolványom (500Ft megcsináltatni), teljes árú bérletre annak a számát kell ráírni.

Míg diákigazolványom volt, addig a diákbérletre a diákigazolvány számát kellett ráírni.


Személyi igazolvány számáról nem tudok, hogy fel kell ilyenen tüntetni, én még nem hallottam, és Budapest esetén a BKV oldalán rajta van, hogy mire mit kell írni.

2009. jan. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

13:25-ös válaszolónak:

Utánanéztem, csak kíváncsiságból, jó-e hivatalosan a te módszered. A hetijegyhez kell a személyi (vagy más arcképes) igazolvány, amin név van, azonosítás miatt, a bérletekhez viszont bérletigazolvány vagy diákigazolvány vagy nyugdíjas bérletigazolvány, VOLÁNBUSZ-BKSZ bérletigazolvány, de nem személyi kell.

Ha az ellenőr elfogadta így, akkor csak nem akart belekötni, vagy nem tudja, vagy fáradt, de BKV bérletre a személyi igazolvány szám hivatalosan nem jó.

Meg lehet nézni: [link]

2009. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem Pestre kell,Hajdú-Bihari vagyok,és van távolsági,és most már helyi bérletem is.Csak olyan régen volt helyi bérletem,hogy nem tudtam milyen számot kell ráirni.Ezért nem kapjatok össze.
2009. jan. 13. 14:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem vidéken is van bérletigazolvány felnőtteknek, illetve ha diák vagy, akkor mindig a diákigazolvány számát kell ráírni, mindegy, hova szól a bérlet.
2009. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Akkor lehet, hogy Pesten úgy kell, de nem tudom miért abból kell kiindulni, hogy mindenki budapesti. Én megkérdeztem, hogy milyen számot írjak rá, és azt mondták, hogy bármilyen arcképes igazolvány számát, mert ezzel biztosítják azt, hogy ne lehessen másnak átadni.
2009. jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

A BKV bérlet is helyi bérlet, máshol nem használható, csak ahova szól, a kérdező meg még csak most írta, hogy neki hova kell :-)

De a diákbérlet használat úgy tudom, országosan egységes, diákra diákigazolvány száma kell, és ahol csinálnak felnőtt bérletigazolványt, oda biztos, hogy a bérletigazolvány száma kell, és nem a személyi.

2009. jan. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!