Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mik azok az apróságok, amik...

Mik azok az apróságok, amik egy autóvezetőnek jó ha vannak?

Figyelt kérdés

Tapasztalt autósok, a tanácsotokat szeretném kérni!

Kitaláltam, hogy csinálok a barátomnak egy autós-dobozt, de igazán hasznos dolgokat szeretnék bele rakni. Odáig eljutottam, hogy térkép, elemlámpa; de kíváncsi lennék az ötleteitekre. Ha volt már olyan, hogy valami kellett volna a kocsi körül, de nem volt kéznél, mi volt az?


2009. jan. 20. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Szigetelőszalag, lehetőleg vásznas (univerzális eszköz :-) Mehet még bele egy jégkaparó, ha nincs, kaphat zárolajzó jégoldót (mondjuk az azért problémás, mert ha a dobozzal együtt beteszi az autóba, adott annak a bizonyosnak egy pofont), egy sorozat biztosítékot (általában akkor nincs, mikor kiolvad) és guminyomásmérőt. Hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos be fog még ugrani valami. Hasznos dolog még a baleseti bejelentőlap is, de attól inkább tartózkodj, mert szakítás lehet a vége, ha megsértődik :-)
2009. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Takaró, termosz. Ez alap legyen egy autóban a téli időszakban.
2009. jan. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha 10 évnél idősebb autója van, akkor talán hasznosak is lehetnek a felsorolt dolgok..amugy inkább nosztalgikus..
2009. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne nosztalgikus? Külső, automatikus jégkaparó funkcióról még nem hallottam, sem önmagát olajozó zárakról. Figyelembe véve azt, hogy nem mindenkinek van arcfelismerős, biomechanikus, ultrahangvezérelt, 10-es BMW-je... a pokróc és termosz meg igenis lehet hasznos, ha más nem, egy kis romantika a fagyos útszélen, míg jön a segítség :-) Én még egyébként ilyen műszerfaltisztítót tennék bele, finom, puha kendőt, vagy van ez a varázskendő, anyámék használják, nagyon jó, továbbá egyéb autóápolási termékeket. Illatosítót, egy normális emelőt, de ha igazán semmi ötleted végül, akkor ha lehet venni ilyen tavaszi teljes átvizsgálás-"utalványt", akkor akár az is szóba jöhet. Nem tudom létezik-e ilyen.
2009. jan. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a normális emelő nem is jön össze (nehéz elérhető áron jót beszerezni), egy darab deszka jól jöhet a gyári emelő talpa alá (apropó, nem tudja valaki, miért van minden emelő talpa gyárilag alulméretezve?). Nagyon meg kell válogatni a deszka anyagát, puhafa szóba sem jöhet, kőris, bükk, esetleg. Jómagam kamionpadlót használok, az tökéletesen megfelel.

Az pedig, hogy mi nosztalgikus... A szigetelőszalag lehet, hogy az, de az az autón kívül is jól használható. A biztosítékok kiolvadása ellen tudtommal a mai autók sem védettek (legalábbis a VW Polo és a IV-es Golf, illetve a Ford Mondeo biztosan nem, mert ezeken cseréltem már). A gumik pedig, mivel alapkoncepciójuk változatlan, a mai napig képesek engedni (a szög, mint olyan szintén változatlan maradt) és az sem változott, hogy pár tizedes nyomáskülönbséget szabad szemmel nem lehet látni, de jelentős hatása van az autóra. Úgyhogy nem gondolom, hogy ezek csak nosztaligázásra lennének jók...

2009. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a "tekerős" elemlámpa mellett van berakva a csomagba esőköpeny.

A lámpa a Decathlonból van, nem kell bele elem, ha lemerül néhány kurblizás után megint világít. Az esőköpeny meg hasznos még akkor is, ha esőben fényszóró izzót, vagy kereket kell cserélni.

Télen nem árt egy szétszedhető hólapát (bár mostanában nem nagyon volt hó), és egy 5 kg-os útszóró só sem elakadás esetére (bár aki csak városban közlekedik annak felesleges lehet).

2009. jan. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Sikerült összehozni egy 20-25 apróságból álló listát! Ma megyek megvenni a dolgokat!

(Amúgy az autó nem mai csirke, azt hiszem, " a nosztalgia" dolgok is hasznosak lesznek :D)

2009. jan. 25. 13:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha Budapest-Bamakó is tervbe van,akkor homokpad,ásványvíz,sátor,vízumok,védőoltások és nem kis mennyiségű kápé!
2010. jan. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!