Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi a taxik tarifája?

Mennyi a taxik tarifája?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban gondolok rá, hogy a legegyszerűbb, taxival lenne utazni, mivel autóm nincs, a tömegközlekedést meg nem nagyon szeretem.

De a kis nyugdíjaból nem merek rendelni, anélkül, hogy ne éreklődnék kicsit utána, nem szeretnék vagyonokat fizetni.

Köszönöm a segítséget.


2009. jan. 22. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ, hogy hol vagy helyileg. :)

Általában van egy alapdíj (párszáz forint) és van egy kilométerdíj (ez is párszáz forint.) Meg a várakozás díja. (Ez pártíz forint.)

Pl. Budapesten a Főtaxi, ha telefonon hívod: 300 Ft alapdíj, 225 Ft kilométerdíj és 56 Ft-os várakozási díj (pl. a piroslámpáknál, dugóban stb.).


De pl. Dunaújvárosban a taxik a városon belül jellemzően fixtarifásak, azaz egyik helyről a másikra nem a kilométertől függően fuvaroznak, hanem 5-600 Ft-os fix díjért.

2009. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hol. Tbányán 500 forinttól indul.
2009. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hajdúszoboszlón 800, akármerre a városban
2009. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elnézés, így kellet volna kezdenem. Budapesten lakok VIII. Kerepesi u.


De nagyon szépen köszönöm a segítséget, kaptam egy alap képet a dologról.

2009. jan. 22. 21:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy kedves taxis ismerosom, es en mindig ot kertem meg, hogy vigyen ide-oda, valamint az autojaban hatul mivel nagy csomagtartos volt, neha meg vitt egy-ket dolgot is, amihez fuvarost kellett volna hivnom. Ugyhogy erdemes egy taxist kifogni, aki megbizhato, rendes, szimpatikus, es persze ott a kornyeken dolgozik, ahol lakik on is, es akkor kicsit olcsobban tud rendelkezesre allni (talan).

Csak egy otlet volt! Erdemes tobb taxist is megkerdezni, mennyiert viszik el az embert.

2009. jan. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!