Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amerikában hány év a jogosítvá...

Amerikában hány év a jogosítvány korhatár?

Figyelt kérdés
Én úgy halottam 15 :S
2009. jan. 23. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen az iskolai oktatás része az olvasható rész. 16 éves korban lehet menni vizsgázni. Floridában a saját autómmal voltam, beül a vizsgáztató úr, mentek pár kört, és ready to go...
2009. jan. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly new york-ban vizsgáztam. Igaz, én már 34 vagyok, de még nagyjából emlékszem arra, amit meg kellett tanulni. Szóval 16 évesen ha levizsgázol, akkor egy Junior jogsit kapsz,a mivel korlátozottan lehet vezetni. 17 évet, ha betöltöd, akkor lehet menni vizsgázni rendes jogsira. De államonként eltérő, hogy egyedül, felnőtt kiséret nélkül mikortól lehet vezetni.

Itt New Yorkban a Junior jogsivel lehet vezetni:

reggel 5 - este 9 között: 21 évet betölött jogositvánnyal rendelkező felnött kiséretében,

este 9 - reggel 5 között: nem vezethetsz egyedül az 5 kerületben, Long Islandon és felnőttel lehet vezetni Upstate-on (más városokban).

De van még a Limitált junior jogsi. Ők azok, akik átmentek az elméletin, de még 6 hónapon belül vannak a vezetési vizsgán. Ők nem vezethetnek egyedül, illetve meg van szabva, hogy milyen intervallumban lehet pl. az iskola és a lakóhely között.

Szóval azért nem ilyen egyszerű a helyzet.

De maga a vizsga könnyű. 7 percig tart. Bár én nem vizsgázhattam saját autóval, de nem vitatom, hogy vannak államok, ahol van rá lehetőség.

Itt nagyon jól és pontosan le van irva, hogy milyen jogsik vannak és hány év a korhatár:

[link]

2009. jan. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Államonként változik, van ahol 17éves kortól lehet elkezdeni a rutint(mint nálunk) és van ahol 15, de asszem akkor még szülői jóváhagyás kell.
2011. jan. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!