Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Én vagyok-e a hibás, ha...

Én vagyok-e a hibás, ha mellékútról engednek kikanyarodni és egy szabálytalanul előző belém hajt?

Figyelt kérdés
Villamos síneken záróvonalon kívül a feltornyosult autókat csúcsforgalomban szabálytalanul előző gk. rohant az autómba, amikor én mellékútról engedélyt kaptam az elsőbbségi útról érkező gk.-tól, hogy enged kikanyarodni balra nagy ívbe.A biztosító a másik szabálytalanul előző gk. javára döntött miután a helyszínen elismerte a hibáját a betétlapon.A kressz szerint mellékútról érkeztem, engem intéssel kiengedtek de a belém rohanó gk. szabálytalanul előzött a villamos síneken...Miért mégis én vagyok a hibás?Mit lehet ilyenkor tenni, hogy a javamra döntsenek?
2009. febr. 2. 18:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy a biztosító úgy döntött, hiszen bepróbálkoznak, ha beletörődsz megússzák a kártérítési fizetési kötelezettségüket.


Szerintem menj el egy közlekedési jogászhoz, és a helyzetet részletesen elemezve elmondja, érdemes e perelned.

Vagy ha van közlekedési rendőr ismerős, a vélaményét meg lehetne kérdezni.


Tényleg, nem volt helyszinelés? Mert az lényeges lenne, hogy a rendőrség szerint kinek a hibája a baleset

2009. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
És lényeges még, hogy valóban volt e jól látható záróvonal a villamos sinek mellett, mert ha nem, akkor mégis sajnos te vagy a "hunyó"
2009. febr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért nem árt, ha tudod, hogy attól függetlenül, hogy az elöl álló neked az elsőbbséget megadta, neked meg kell győződnöd arról, hogy valóban biztonságos-e a kihajtás. Ettől függetlenül az ellenfél - ha létezik ilyen fogalom jogilag - még sokkal szabálytalanabb volt, mint te.
2009. febr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

volt záróvonal, és még fénykép is van róla, csak sajnos rendőrt nem hívtunk ki, mert ott elismerte a hibáját a másik fél, tehát bíztam abban hogy egyértelmű lesz.. első baleset és tapasztalatlanság :(

a kérdező

2009. febr. 2. 18:36
 5/23 A kérdező kommentje:
és érdemes lenne esetleg személyesen bemenni és asztalt verni? mert nagyon nem érzem jogosnak hogy én voltam a hibás mivel rendesen körülnéztem és villamos nem jött és utána bukkant fel a másik autó amit időm se volt észrevenni, hogy elég gyorsan előzve jön!A fényképen látszik hogy a villamos síneken jött és úgy jött belém.
2009. febr. 2. 18:53
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

az az igazság, hogy jól döntött a biztosító.


a képlet baromi egyszerű, minden ha és esetleg nélkül.

A másik akármilyen szabálytalanul is közlekedett, ő akkor is a védett úton haladt. Ebből következően te vagy a felelős.


Semmit nem lehet tenni, ez a "pokolba vezető út is jóidulattal van kikövezve" esete.

2009. febr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%

Az utolsónak abszolut nincs igaza!


Záróvonalon előzni nem lehet, és erre felkészülni sem, hogy valaki ezt teszi szabálytalanul!


Egyértelműen vétlen a kérdező!!

Egy hivatalos levelet kel küldeni a biztosítónak, hogy nem fogadod el, és tedd a fentebb írtakat!

Ne hagyd annyiban!

2009. febr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
ez olyan mintha az úton ahol nincs zebra elütnék egy gyalogátkelőt, aki átrohan csak úgy az úttesten és akkor neki sem lenne oka a panaszra mert nem volt zebra és nekem volt elsőbbségem?? elég érdekes a kressz...
2009. febr. 2. 20:57
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

de, igazam van.

olvasgassál:


[link]

2009. febr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Minden eset más és egyedi.

A kérdezőnek van igaza, ő nem volt szabálytalan.

Jól is néznénk ki, ha egy szabálytalan , váratlan és ezzel közúti balesetet előidéző gyorshajtó lenne az "áldozat" és a vétlen!

Nem véletlen, hogy a helyszínen elismerte a hibáját!!

2009. febr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!