Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Valaki olyan ember aki volt...

Valaki olyan ember aki volt már Páv III-mon eltudná mondani, hogy miből áll egy ilyen vizsga?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

1.Felvillanó képek 2 másodpercig, utána három kérdés a képpel kapcsolatban.


2.Szines gobos szóval amilyen szín villan fel a képernyőn, azt a színű gombot kell megnyomni, és ha magas hangot hallasz a fülhallgatón akkor a jobb oldali fehér gomb, ha mélyet akkor bal oldali fekete gomb, ha a képernyő alján lévő sötét négyzetben a jobb oldalon felvillan a fény akkor jobb pedál, ha bal oldalon, akkor bal pedál


3.Utána volt négy állandó kép és az ötödik változott, ha hasonlított valamelyikre, jobb oldali világos gomb, ha nem, akkor a bal oldali fekete gomb


4.Ezután a vezetés, amikor a fehér pontot kell az úton tartani.


5.Végül 70 eldöntendő kérdés

2011. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hello, pont erre a kérdésre kerestem a választ..... Esetleg fent vannak valahol az eldöntendő kérdések a neten? csak kíváncsiságból megnézném őket.......
2011. ápr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaz,én már nem tavaly voltam,de leírom,hátha segít:

Ideje kb. 4-5 óra.Amikor én mentem,8ra mentem és délután 2kor szabadultam(minden rendben volt,elsőre sikerült minden teszt,nem kellett vissza mennem egyhez se,csak sokan voltunk)

Szóval maga a vizsgálat: az adategyeztetés után(pszichológussal természetesen) kell majd menni a "műszer" elé.

A feladatok: (sorrendben már sajna nem tudom) volt olyan,amikor képeket mutattak fel,de csak pár másodpercre,aztán volt hozzá 3 kérdés.(nem a közlekedési szituációra kíváncsiak sokszor,hanem,hogy pl. milyen burkolat volt az úton(földút,macskakő stb) vagy a kocsi az út melyik oldalán állt,biciklis volt-e stb...

Akkor volt olyan,amikor a képernyőn megjelentek különböző színek,a fülhallgatón keresztül magas és mély hangok.

Ennek megfelelően kellett a kezeddel és a lábaddal reagálni.(magas és mély hangra asszem a lábaiddal kellett)

A színekre meg az előtted lévő gombokkal.Ez először lassan megy,aztán egyre gyorsul.(3 szint volt)

Akkor van olyan,amikor látsz 3 alakzatot,amik hasonlítanak egymáshoz.És az alatta mutatnak mindig egyet,hogy olyan-e,mint valamelyik.A jobb és bal oldalt lévő gombokkal kell megadni a választ minél gyorsabban és pontosabban(sokszor egymás után nem felel meg a negyedik alakzat egyiknek sem,de vigyázz mindig,mert a következő már lehet olyan lesz,mint valamelyik.Tehát a monotonitás tűrést nézni,Elég hosszan.

Van benne olyan,szintén gép előtt,hogy egy bogyót kell az úton tartani,azt is minél gyorsabban és pontosabban.De az út kanyarog,lehetetlen pontosan az úton tartani.Ez is szintekre van osztva; egynél a gép adja a sebességet,majd te szabályozod.

A gépen vannak még kérdések,nincs jó vagy rossz válasz,azt kell válaszolni,amilyen vagy(pl egy állítás,hogy olykor elvesztem a türelmem.Ezzel egyet értesz vagy nem;de nem csak ez a kategória,hanem különbözőek)

Ha ez kész,személyes beszélgetés következik a pszichológussal.Barátságosak,legalábbis velem azok voltak.Nem kell megijedni tőlük,ők is emberek.Kérdeznek a családodról,a vezetési stílusodról és úgy általában beszélgetnek veled.

Nekem egyből ide adták a határozatot,de volt,akinek postázták.

Ne félj,sikerülni fog(ha nem,meg kell fellebbezni állítólag,bár ehhez nincs tapasztalatok)

Ha mész PÁV 1-re,arról is írhatok :-)

Ha kérdésed van,vagy valamit nem értesz,kérdezz tőlük nyugodtan,válaszolnak,türelmesek szerintem nagyon!És minden feladatot először elmagyaráz,begyakoroltat a gép és ha megy,akkor indul élesben!

2011. ápr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!