Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik az a volt budapesti...

Melyik az a volt budapesti híd, amit a II. világháborúban lebombáztak és soha nem építettek újjá? Hol állt?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem volt ilyen, a Kossuth híddal kevered, amit ideiglenesen építettek a felrobbantott hidak pótlására.
2011. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a régi Erzsébet hidat nem építették újjá, a jelenlegi helyén volt. (A jelenlegi egy sokkal modernebb konstrukció, a régi egy szabályos lánchíd volt.)
2011. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem a Mancit rakták össze ideiglenesen a Margit-híd helyett?
2011. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vigyázzunk a régi nevek előrángatásával, mert egy óvatlan pillanat és nem tisztelt balfék kormányunk egyik pillanatról a másikra átnevezi mondjuk a Petőfi hidat manci hídra. A ZP helyét már felszántották és sóval hintették be, de a terrornak még nincs vége...



A kérdésre a válasz: szerintem a kossuth hídra gondolsz: [link]

2011. máj. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Egy ismerős kérdezte és hiába ástam fel a netet, nem találtam választ. Kiderült, hogy beugratós kérdés volt, mert sokan a Kossuth hidat sorolják ide.

Köszönöm a válaszokat, de csak egy beugratós kérdés áldozata lettem :)

2011. máj. 14. 12:03
 6/11 anonim ***** válasza:
A mai ügyelete orbánozótól megkérdezhetem, mi az a ZP?
2011. máj. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A ZP szerintem a Zöld Pardon (volt szórakozóhely a Petőfi híd budai hídfőjénél). Sok probléma volt a zaj miatt, panaszkodtak a környékbeliek, gondolom most bezáratták.

De kérném, hogy politikát ne keverjünk ide, van annak külön kategóriája.

2011. máj. 14. 12:27
 8/11 anonim ***** válasza:
A ZP-t többek közt azért zárják be, mert engedély nélkül működött és nagyösszegű tartozást halmozott fel.
2011. máj. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem a bezárással van a bajom, hanem azzal, hogy csak azért raknak oda egy teljesen értelmetlen, felesleges zászlót, hogy ott már soha többet ne lehessen semmi. MOndjuk egy szép park, játszótér, stb....


Egyébként meg ha egy helynek nincs engedélye, akkor szépen meg kell bírságolni amiből az úgyis csóró városnak még lesz bevétele is.


Mellesleg ha a zaj a gond, akkor meg szépen:

a: sok pénzt el lehet kérni büntetések formájában

b: korlátozni kell, hogy X óra X perc után nem lehet X DB-nél nagyobb zaj. Ha nem tartják be, X ft büntetés. A harmadik után be fogják tartani. Ilyen egyszerű.


Mellesleg a zajról: mégis kit zavar? Kb 4km-es távolságban nincsenek is lakóházak csak koli, ipari épület, egyetem, irodák, stb... Egyedül a duna túl felieket zavarhatná esetleg de az meg már olyan messze van, hogy nem hiszem el hogy zárt ablaknál hallatszik...


Mindegy, csak a régi nevek és átnevezések kapcsán jutott eszembe...

2011. máj. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ostobaságokat beszélsz, ne is haragudj. Egyrészt arra járok minden nap egyetemre, egy nem kicsi park van pont a ZP mellett, az a kis területecske a lehajtók között nem sok zöldet rakna mellé. Különben meg nyilván nem fogja az egészet elfoglalni a zászló, és egy kis területrendezéssel is párosulni fog. Játszótér pedig remek lenne a Petőfi híd és a rakpart nem kis forgalma közé beszorítva, főleg, hogy szerinted senki nem lakik a környéken (csak kollégisták, akik a közhiedelemmel ellentétben nemcsak buliznak a kollégiumban, hanem tanulnak is, főleg a műszakin, ergo tán nagyobb szükségük is van a csendre). Azt meg végképp nem értem, hogy ha a bérleti díjat nem fizetik be, akkor a büntetéseket miért fizetnék.
2011. máj. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!