Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért női kerékpár, egy kerékpár?

Miért női kerékpár, egy kerékpár?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy mi a férfi, és a női váz felépítésében, csak azt nem értem, hogy honnan ered ez.
2011. jún. 6. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A nők szoknyát hordtak és nem tudták átvetni a lábukat az ülés fölött.
2011. jún. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na jó, de a férfiaknak mi a frásznak kell átvetni a lábukat?Miért nem lehet egyforma az a bicikli?Ez akkora hülyeség.Kb olyan, mintha lenne külön női és férfi autó.

Én nő vagyok és a "női"biciklin átvetem a lábam, mert nekem így kényelmes ráülni.Ez van.

2011. jún. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kicsit utánanéztem a kérdésnek, és azt találtam, hogy a női váz ugyanolyan anyagfelhasználás mellett, gyengébb a szerkezetéből kifolyólag. Gondolom ezért nem minden kerékpár női.

Köszönöm a válaszokat.

2011. jún. 6. 23:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem azért van magas váza a férfiaknak, mert a férfiak olyan fickósak, hogy úgyis átdobják a lábukat. Az volt az eredeti, alapértelmezett vázkialakítás és azonos anyagokból, azonos technikával építve jóval erősebb, mint a női váz, mégpedig a kedvezőbb geometriája miatt. Vagyis a férfiváz az "alapértelmezett", a nőit később találták ki, mikor már olyan színvonalú csövek és forrasztás- hegesztéstechnika volt, hogy ezzel az elrendezéssel is lehetett elfogadható szilárdságú vázat építeni. Az meg mellékes, hogy a női váz sokkal kényelmesebb, ezért a férfiak közül is sokan használják a "típusmegjelölés" ellenére...
2011. jún. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Megelőztél.:)


Pontosan. Az egyik legmasszívabb szerkezeti forma a háromszög, ezért van a biciklik vázának a merevítése ilyen alakzatban. A szoknyát viselő nőknek nehézséget okozott így felülni rá, ezért került a felső merevítés a női változatnál alacsonyabbra..

2011. jún. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem nő létemre férfivázas van. mondta az eladó, h női cangákból nincsenek olyan jó minőségűek és jól felszereltek mint a férfiből.


nem nagy etwas átdobni a lábamat, elég magas vagyok :D

2011. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!