Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Üdv! Nagyon érdekel a vadászpi...

Üdv! Nagyon érdekel a vadászpilóta képzés és hogy érettségi után vagyis érettségivel lehet -e jelentkezni? Mert sok helyen azt olvastam, hogy diploma szükséges hozzá. Egyes oldalakon meg úgy írnak róla mintha gimi után mehetnék.

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 11:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Itt egy oldal: [link]



Nem ír diplomát. És ez se: [link]

2011. jún. 8. 11:10
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon fontos lenne ez nekem aki jártas ebben vagy éppen ez a foglalkozása kérem segítsen! A választ előre is köszönöm!
2011. jún. 8. 11:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Konkrétan honnan vetted, hogy gimi után közvetlenül oda mehetnél? Melyik mondatból?


Ilyen dolgokról nem újságcikkekből kell tájékozódni, hanem célszerű minimum a hivatalos weblapról.


Az általad linkelt cikk végén említik a www.nftc.hu oldalt.

Ott a jelentkezés résznél egyértelműen leírják, hogy diplomásokat, és közvetlenül diplomaszerzés előtt állókat várnak.

2011. jún. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jún. 8. 11:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsi az Off ért. Mennyibe kerülnek ezek a képzések?, kerestem a honlapon, de nem találom.
2011. jún. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Rettentő drágák, és ha jól tudom Magyarországon nincs is képzés.
2011. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Bocsi, előző vagyok. Azt lefelejtettem, hogy a rettentő drága az milliós nagyságrendű. Egy mentőhelikopter pilótája mesélte, és ha jól emlékszem 9 milliót mondott?

Persze ez nem biztos, lehet rosszul emlékszem, vagy ő mondott hülyeséget, ha így van, bocsi, nem szóltam.

2011. jún. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük tisztába a dolgokat:

Ha NTFC-re jelentkezel és felvesznek, akkor a magyar állam pénzén képeznek ki teljesen ingyen!


Az NTFC-be való bejutáshoz jellemzően kell:


- nagyon jó fizikum, illetve kiváló egészségi állapot: értsd: ezen kb 100ból 1 ember felel meg


- repülőorvosi: ezen megint kb 10-ből 1 felel meg


- középfokú angol: valamennyit gagyogj, "ne tudjanak eladni" ha külföldre kerülsz


- felsőfokú végzettség nem árt: ez azért kell, mert ez bizonyítja, hogy képes vagy tanulni, és van benned kitartás, alázat



Szóval ha csak simán NTFC-re jelentkezel beadod, aztán majd kb 1000 ember közül kiválasztanak egyet, aki nagy eséllyel nem te leszel :)

Ha ki is választanak, 1 év itthoni, majd 1-2 év kanadai képzés


Mivel most jóval több pilóta lesz mint gép, valszeg az NTFC-t alapból szüneteltetni fogják.


Ha magánpénzből akarsz repülni, az k*va drága. Szóba került a helis képzés: a legolcsóbb szakszó helire olyan 4-5 milla körül van. Ahhoz hogy valaki a mentőknél repülhessen, több száz, akár 1000 órát is megadhatnak feltételként, ráadásul kell szakszó gázturbinás helire is. A legolcsóbb gázturbinás helire a szakzó olyan 6-7 millió körül van. A kicsit nagyobb gépek órája olyan 100-300 ezer ft körül van. A mentők által használt gép (EC 135) órája mentőfelszerelés nélkül valami 400e ft, felszereléssel együtt kb 1 milla.


Mivel viszonylag sok helis pilóta van, viszonylag sok repült órával, bekerülni kb. a lehetetlenség határát súrolja...

2011. jún. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja igen és a szakszóhoz valami 30-40 repült óra kell....
2011. jún. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hát az angol középfok az elég gyenge. Valóban elég egy középfokú C nyelvvizsga, de akik Kanadában végeztek azt mondták, hogy inkább felsőfokú nyelvtudás szükséges. Végtére is angolul megy az oktatás( légijog, műszertan, navigáció stb)Ja és diploma kell!
2012. jan. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!