Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A folyamkilóméter ugyanannyi...

A folyamkilóméter ugyanannyi mint a "sima" kilóméter?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 23:47
 1/3 anonim válasza:

Folyamkilométer: a folyók hosszát, pontosabban az adott pontnak a folyó torkolatától mért távolságát jelző szám. A folyamkilométert jelző táblákat a part mentén, a vízről általában jól láthatóan helyezik el (később aztán benövi őket a növényzet). Vízi vagy vízmenti túrák során jól használhatók tájékozódáshoz (már ha megtalálod őket). Vigyázat: a folyamkilométereket nem a meder, hanem a folyót szegélyező gát mentén mérik! Így aztán előfordulhat, hogy egy kacskaringós folyón két folyamkilométer-tábla között akár két kilométert is kell evezni. Ez a legtöbbször azért nem zavaró, mert a táblákat a vízről nézve vagy eltakarja a sűrű parti növényzet, vagy (bár tilos) ellopják, vagy eleve ki sem rakják őket.


Folyamkilométer, folyókilométer: A folyam vagy a folyó középvonalán a torkolattól - mint kiindulási ponttól - a vízfolyással ellentétes irányban mért távolság (Rövidítése: fkm)

2011. júl. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok IQ-nuku sötétség de végképp nem értem.

Most akkor mi is a helyzet ?

2011. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

[link]

szerintem a folyami kilométer u.a. mint a szárazföldi kilométer,mert az ellenkezőjéről nem találta semmit.

2011. júl. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!